تولید کنتورهای بازار برق ایران با بیش از ۶۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی

تولید کنتورهای بازار برق ایران با بیش از ۶۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی

جمشید بردبار در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، تولید این نوع کنتور را از آخرین دستاوردهای ساخت داخل شرکت الکترونیک افزار آزما عنوان کرد و افزود: پیش از این دیسپاچینگ ملی این کنتورها را بین ۱۵ تا ۳۰ میلیون تومان خریداری می کرد.
وی افزود: این در حالی است که کنتورهای خریداری شده اشکالات فنی بیشتر و امکانات کمتری نسبت به کنتورهای بازار برق ساخت داخل شرکت افزارآزما داشت و به لحاظ قیمت نیز کنتورهای ایرانی در مناقصه فروش ۵۰۰۰ دستگاه به شرکت مدیریت شبکه برق ایران به قیمت هر دستگاه سه میلیون تومان به فروش رفت که تا ۱۰ برابر کاهش قیمت نشان می‌دهد و بیش از ۶۰ میلیون تومان صرفه‌جویی برای وزارت نیرو به همراه داشته است.
بردبار، تولید این شرکت را با توجه به داشتن تاییدیه فنی و کیفیت بالا، قابل رقابت با محصولات اروپایی و به لحاظ قیمت، قابل رقابت با محصولات چینی عنوان کرد.
وی با اشاره به ۷ میلیون یورو صادرات محصولات افزار آزما طی سال گذشته، این شرکت را یکی از ۵۰ صادرکننده نمونه کشور برشمرد که ۸۰ درصد بازار کنتور را در اختیار دارد.
بردبار تاکید کرد: با توجه به اجرای صفر تا صد طراحی تا تولید محصولات در شرکت، تحریم های غرب تاکنون هیچگونه اثری در برنامه های تحقیق و توسعه و رشد تولیدات این شرکت نداشته و محصولات تولیدی به کشورهای ترکیه، هند، اوکراین و افغانستان صادر می‌شود و در حال حاضر نیز در حال طراحی کنتورهای خاص برای کشورهای مختلف هستیم.
مدیر عامل شرکت افزارآزما با اشاره به سرمایه گذاری یک میلیون یورویی این شرکت در بخش تحقیق و توسعه در سال جاری، از فعالیت متخصصان این شرکت در مرزهای دانش و ورود به پروژه های اینترنت اشیا، فرکانس های رادیویی، سیستم های مخابراتی، تجهیزات بیمارستانی و مقابله با ریز گردها خبر داد و گفت: انتظار می رود بخش عمده این پروژه ها طی دو سال آینده به ثمر بنشیند.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات