انجام 11 هزار آزمون میکروبی در بخش آب روستاهای زلزله‌زده لرستان

انجام 11 هزار آزمون میکروبی در بخش آب روستاهای زلزله‌زده لرستان

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "علیرضا کاکاوند" گفت: با تلاش‌ همکاران این مجموعه و همکاری مراکز بهداشتی، در زمان سیل فروردین ماه امسال بیش از 300 هزار مورد کلرزنی انجام شده است.
وی تصریح کرد: مطلوبیت کلرسنجی در زمان یاد شده بیش از 96 درصد بوده که با بررسی انجام شده مطلوبیت میکروبی بیش از 95.5 درصد بوده است.
وی با اشاره به مصرف بیش از 14.5 تن کلر برای رفع آلودگی‌های میکروبی اظهار داشت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده هیچگونه آلودگی میکروبی، مسمومیت و یا شیوع بیماری در این خصوص گزارش نشده است.
وی این موفقیت را ماحصل تلاش‌های شبانه روزی همکاران و متخصصان این شرکت با همکاری مراکز بهداشتی دانست و افزود: شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان به صورت دائم در حال بررسی و نظارت بر آلودگی آب شرب روستاهاست.
مدیرعامل شرکت آبفار لرستان در ادامه از آمادگی متخصصان این شرکت برای رفع مشکل فاضلاب زندان مرکزی خرم‌آباد خبر داد و گفت: فاضلاب زندان مرکزی خرم آباد در سال‌های گذشته توسط سازمان زندان‌ها به صورت سبتیک تانک کار شده که به‌دلیل عدم بهره‌برداری صحیح از آن، متاسفانه در حال سرریز است.
وی تصریح کرد: سرریز فاضلاب زندان مرکزی خرم‌آباد به روستاهای همجوار و بخصوص روستای دارایی سرازیر شده و مشکلاتی را برای روستاییان منطقه به‌وجود آورده است.
کاکاوند با اشاره به اینکه متولی اصلی رفع این مشکل سازمان زندان‌ها است، اظهار داشت: شرکت آبفار لرستان آمادگی دارد در صورت لزوم در بحث مطالعات و مباحث فنی با این سازمان همکاری کرده و این مشکل را رفع کند.
وی افزود: مشکل فاضلاب شهرک صنعتی خرم آباد نیز به این شرکت مربوط بوده و هیچ ارتباطی به شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان ندارد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات