پایتخت به گورستانهای تازه نیاز دارد

پایتخت به گورستانهای تازه نیاز دارد

www.BanaNews.irرئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به وضعیت گورستان عمومی تهران گفت: این گورستان هم‌اکنون ظرفیت چندانی ندارد و در آینده باید گورستانهای جدید به شهر اضافه شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مرتضی طلایی با بیان اینکه ساماندهی و رسیدگی به وضعیت مشاغل، تنها با همکاری جدی اصناف قابل تحقق است گفت: پیش‌بینی شهرکی در تالار بهرام در جنوب تهران، از جمله اقداماتی است که در خصوص انتقال مشاغل در منطقه ری و جنوب شهر انجام شده است.

وی با بیان این که مجموعه مدیریت شهری بر ساماندهی و رسیدگی به وضعیت اصناف مصمم است، گفت: در همین راستا تشکیلاتی راه‌اندازی شده است تا رسیدگی به وضعیت مشاغل را با همکاری اصناف اولویت‌بندی کند.

وی خاطرنشان کرد: اصناف مختلفی در تهران وجود دارد که از لحاظ مختلف مانند ایجاد انواع آلودگی‌ها برای تهران مشکلاتی ایجاد می‌کند که انتقال و ساماندهی آنها ضروری است و این کار نیز با همکاری اصناف صورت می‌گیرد.

طلایی با اشاره به وضعیت گورستان عمومی تهران گفت: گورستان عمومی شهر تهران، هم‌اکنون ظرفیت چندانی ندارد و به حد تکامل رسیده است و آینده تهران نیازمند آن است که گورستان‌های جدید به شهر اضافه شود.

وی با اشاره به لزوم انتقال برخی اصناف و ساماندهی آنها تصریح کرد: در میدان شوش به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و مهمترین نقاط شهر تهران بخشی از مشاغل وجود دارد که با توجه به این که در یکی از مدخل های ورودی شهر نیز هست زیبنده منطقه نیست و باید برای آن برنامه‌ریزی کرد.

به گزارش بنانیوز به نقل از مهر، این عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: همچنین حجاری‌ها و سنگ فروشی‌ها در جاده آزادگان و یا گل‌فروشی‌هایی که در طول مسیر بهشت زهرا (س) قرار دارد نیز از جمله مشاغلی است که نیاز به ساماندهی و برنامه‌ریزی دارد.

به گفته رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ، ساماندهی و رسیدگی به وضعیت اصناف ، تنها با مشارکت و همراهی فعال اصناف محقق می شود و شهرداری تهران نیز در این زمینه به طور قاطع مصمم است.

 

 

    نظرات