شناسایی۷۱ واحد جدید در پایش های محیط زیستی/ ۱۲ واحد آلاینده جمع آوری شد

شناسایی۷۱ واحد جدید در پایش های محیط زیستی/ ۱۲ واحد آلاینده جمع آوری شد

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، مسعود زندی با اعلام این خبر گفت: اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در راستای انجام وظایف و تکالیف قانونی محیط زیست طبق برنامه مدون تنظیمی و گشت های انجام شده در نیمه اول سال ۹۸ نسبت به پایش ۳۴۹ واحد صنعتی، تولیدی و خدماتی اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۷۱ واحد جدید شناسایی شده و اقدامات لازم در خصوص تشکیل پرونده زیست محیطی و اخذ مدارک و مستندات قانونی فعالیت این واحدها به انجام رسیده است، افزود: در سایر موارد اعم از بررسی وضعیت واحد، انجام نمونه برداری، رفع آلودگی های محیط زیستی پیگیری های لازم صورت گرفته و بر اساس پایش ها و پیگیری های انجام شده ۱۲ واحد آلاینده نیز از محل جمع آوری و پرونده های مربوطه مختومه شد.

زندی در تشریح نوع فعالیت واحد های جمع آوری شده گفت: این واحدها بیشتر واحد های آبکاری یا ریخته گری و تعدادی کارواش بودند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در نیمه اول سال جاری، تعداد ۶۵ مورد استعلام توسط کمیته کارشناسی این اداره بررسی و تعیین تکلیف شده است، اظهار داشت: با احتساب نتایج
پاسخگویی اعلام شده توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران ، در مجموع با تعداد ۵۲ مورد استعلام موافقت ، ۹ مورد مخالفت و برای ۴ مورد نیز به دلیل نقایص موجود مکاتبه با سایر ارگانها انجام شده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد: همچنین طی گشت های انجام شده ، ۴۵ مورد شکایت،  بررسی و ۵۱ مورد پیگیری های حقوقی توسط واحد حقوقی این اداره صورت گرفته و در حال انجام روند قانونی است.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات