از ایده های ناب و جدید در حوزه های شهری حمایت می کنیم

شهردار کرمان عنوان کرد:

از ایده های ناب و جدید در حوزه های شهری حمایت می کنیم

شهردار کرمان گفت: از ایده‌های ناب و جدید استارت آپ‌ها در حوزه‌های مختلف شهری حمایت می‌کنیم.

 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید shahrdardar startup.JPG
 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید shahrdardar startup1.JPG
 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید shahrdardar startup2.JPG

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، سید مهران عالم زاده در مراسم افتتاحیه رویداد شتاب ایده‌های نو در حوزه صنایع و خدمات نوآور شهری که به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی،در دانشکده فنی کرمان برگزار شد، ضمن تشکر و قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این رویداد، گفت: از حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری نیز تشکر ویژه داریم که در برگزاری این رویداد نقش داشتند و لازم است که شهرداری در این برنامه‌ها و رویدادها دیده شود.

وی با اشاره به اینکه در عصر تکنولوژی و ارتباطات قرار داریم، افزود: سرعت رویدادها در عرصه‌های شهری بسیار زیاد شده و نظام سنتی جای خود را به تکنولوزی و فناوری‌های جدید داده است و قطعا با قرار گرفتن در عصر تکنولوژی،نمی توان شهرها را با ساز و کار سنتی اداره کرد.

عالم زاده ادامه داد: مردم نیز نمی توانند ساز و کار سنتی را در زندگی خود داشته باشند و به تکنولوژ های جدید نیاز دارند و در این راستا ناگزیر هستیم که با تکنولوژی جدید همراه شویم.

وی افزود: این همراه شدن با تکنولوژی و فناوری های جدید،مبحث هوشمندسازی شهرها را به دنبال دارد و شهر هوشمند امروزه یکی از کلید واژه هایی است که به صورت مداوم تکرار می شود و شهرهای موفق دنیا به این سمت می روند.

شهردار کرمان در ادامه نقش استارت آپ‌ها،شرکت‌ها و ایده‌پردازها را نقشی بی‌بدیل در عرصه های تکنولوژی دانست و گفت:ما در حوزه های مختلف شهری نیاز به ایده های جدید و خلاقیت ها داریم.

عالم‌زاده افزود: در حوزه‌های خدمات شهری از جمله تفکیک زباله،جمع آوری زباله، پاکسازی شهر و ...می توانیم از ایده های نو که منجر به ارائه خدمات بهتر،مطلوب تر و با هزینه کمتر به مردم می شود،استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه حوزه حمل و نقل به عنوان یکی از حوزه های پیشرو در دنیا مطرح است، افزود: امروز شاهد اتفاقات خوبی که در این حوزه رقم خورده است،هستیم و حمل و نقل در حوزه های بار و مسافر در شهرها، توسعه یافته است و استارت آپ ها در حوزه های مختلف ورود پیدا کردند و ایده ها و طرح های جدیدی ارائه می دهند.

عالم زاده تصریح کرد: در همه عرصه ها و حوزه های مختلف شهری می توانیم از ایده‌های استارت آپ‌ها در جهت تعامل و رسیدن به شهر هوشمند استفاده کنیم که در نهایت نفع آن به مردم خواهد رسید.

وی گفت:شهرداری هم به نوبه خود، وظیفه و رسالت خود می داند که در این گونه رویدادها شرکت کند و حضور فعال داشته باشد و در این راستا شهرداری کرمان نیز رویدادی در پایان آذر ماه سالجاری در برنامه دارد و از ایده‌های ناب استارت اپ ها حمایت می‌کند.

عالم زاده در ادامه از راه اندازی خانه کسب و کار در قالب فرهنگسرای کارآفرینی خبر داد و  افزود: این فرهنگسرا به عنوان مرکزی به مباحث آموزش،کارآفرینی و ایده پردازی می پردازد که در حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی طراحی شده است و ایده پردازان می توانند ایده ها و طرح های خود را ارائه دهند.

وی خاطر نشان کرد: آنچه برای ما حائز اهمیت است،حضور پررنگ و فعال نخبگان و دانشجویان در این رویدادها و عرصه های مختلف شهری است و در این راستا ما نیز از ایده های نو و کارآمد حمایت می کنیم.

موسس مرکز تخصصی کارآفرینی و کسب و کار کارمانا  نیز در این مراسم از شهردار کرمان به واسطه حضور در این این گونه رویدادها و استقبال و حمایت از طرح و ایده های نوین در حوزه های شهری تشکر کرد.

رویا اسدی گفت:در خواست ما این است که این رویدادها به صورت مستمر و سازمان یافته و با حفظ وحدت برگزار شود تا به نتایج مثبتی در حوزه های مختلف تکنولوژی در عرصه های شهری برسیم.

گفتنی است در ادامه‌ی این نشست، استارت آپ ها و ایده پردازان، به ارائه ایده ها و طر ح های خود در حوزه های مختلف تکنولوژی در عرصه های شهری پرداختند.

مریم ایرانمنش

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات