قانون تشکیل وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شد

قانون تشکیل وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شد

رئیس جمهوری قانون تشکیل وزارت راه و شهرسازی، که از تجمیع وزارتخانه‌های مسکن و شهرسازی و راه و ترابری تشکیل می شود را ابلاغ کرد.www.bananews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) از پایگاه اطلاع رسانی دولت، این قانون از سوی مجلس شورای اسلامی تصویب شده و به تائید شورای نگهبان رسیده است.

بر اساس این ابلاغیه، از تاریخ تصویب این قانون وزارت راه و شهرسازی از تجمیع وزارتخانه‌های مسکن و شهرسازی و راه و ترابری تشکیل می شود و شرح وظایف و اختیارات وزارتخانه جدید شامل وظایف و اختیارات دو وزارتخانه مسکن و شهرسازی و راه و ترابری است.

همچنین بر اساس این قانون همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی، اموال منقول و غیرمنقول در وزارتخانه‌های یادشده به وزارت راه و شهرسازی منتقل می‌شود.

وظایف و اختیارات وزارت راه و شهرسازی با توجه به قوانین برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی و قانون مدیریت خدمات کشوری در کارگروهی متشکل از وزیر راه و شهرسازی و معاونین برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، امور حقوقی و امور مجلس ریاست جمهوری، تنقیح و پس از تصویب هیئت وزیران حداکثر سه ماه پس از ابلاغ این قانون به مجلس شورای اسلامی تقدیم می شود.

بر اساس این قانون، در همه قوانین به جای وزارتخانه‌های یادشده و وزیران آنها به ترتیب وزارت راه و شهرسازی و وزیر آن جایگزین می شود.

یاد آور می شود علی نیکزاد در جلسه علنی روز یکشنبه پنجم تیرماه با کسب ۲۰۵ رای موافق، ۱۶ رای مخالف و ۱۶ رای ممتنع از مجموع ۲۳۷ نماینده حاضر در جلسه به عنوان نخستین وزیر راه و شهرسازی انتخاب شد.

 

 

    نظرات