عملیات اجرایی راه ارتباطی خلخال - منجیل شتاب گرفته است/ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و ...

عملیات اجرایی راه ارتباطی خلخال - منجیل شتاب گرفته است/ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و ...

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رساني راه و شهرسازی اردبیل ، محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در حاشیه بازدید از روند عملیات اجرایی راه درحال احداث خلخال، کلور، درام ، منجیل در بخش شاهرود خلخال با اعلام این مطلب اظهار داشت: با افزایش ماشین‌آلات راه‌سازی از سوی پیمانکاران در قطعات مختلف عملیات اجرایی در این پروژه شتاب گرفته است .

وی گفت: طول این راه ۵۵ کیلومتر بوده که ۳۷.۵ کیلومتر آن در حوزه استحفاظی اردبیل و  ۱۷.۵ کیلومتر نیز در حوزه استحفاظی استان رنجان قرار دارد .

حیدری ادامه داد: در جریان سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به منطقه و بازدید از پروژه ۴.۵ کیلومتر از حوزه زنجان کاهش و به مجموع راه‌های در حال اجرای استان اردبیل در این مسیر اضافه شده و هم‌اکنون طول مسیر پروژه در دست ساخت راه خلخال - منجیل در این استان به ۴۲ کیلومتر افزایش یافته و در مقابل مسیر واقع در حوزه استان زنجان به ۱۳ کیلومتر کاهش یافته است .

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه برای اجرای ۲۸ کیلومتر عملیات راه‌سازی  جاده خلخال - منجیل ۵۱۰ میلیارد ریال هزینه برآورد اولیه صورت گرفته و به پیمانکار مجری راه واگذار شده، افزود: با پایان مطالعات، عملیات اجرایی  ۴.۵ کیلومتر اضافه شده به حوزه استان اردبیل نیز در حال اجراست .

وی گفت: عملیات اجرایی یک پل خاص از مجموع سه پل خاص سه دهنه باقیمانده واقع در مسیر پروژه پایان یافته و ساخت ۲ پل دیگر نیز بزودی پایان می‌یابد .

حیدری تصریح کرد: راه اصلی خلخال - منجیل از جمله راه‌های فاقد گردنه‌های برف‌گیر و تونل و یکی از راه‌های ایمن برای سفر به مرکز کشور در تمام فصول سال بوده و برای تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است .

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات