حفاظت از پرندگان شناگر ماهر در گیلان افزایش یافت

حفاظت از پرندگان شناگر ماهر در گیلان افزایش یافت


امین نجات در گفت وگو با ایسنا گفت: کشیم کوچک از پرندگان غیرحمایت شده، پرنده‌ای است با حدود ۲۳ تا ۲۹ سانتیمتر طول که کوچکترین عضو از تیره کشیمیان به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه این پرنده در ایران، بومی و فراوان و به صورت مهاجر، در زمستان‌ها، نسبتاً فراوان است، ادامه داد: کیشم پرنده شناگری ماهر و سریع است و برای به دست آوردن ماهیهای ریز و بی‌مهرگان به عمق‌های کم آب شیرجه می‌زند.

وی تصریح کرد: جوجه‌های کشیم کوچک رنگ‌های متنوعی دارند و روی سرشان طرح مشخصی از رگه‌های سفید دیده می‌شود. کشیم کوچک در آبگیرها، دریاچه‌ها و مانداب‌ها یافت می‌شود و تخم‌گذاری می‌کند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود با بیان اینکه توجه و حساسیت مردم این منطقه در حفاظت از کیشم ها افزایش یافته است، گفت: پنج قطعه کشیم کوچک  امروز در این شهرستان لنگرود رهاسازی و به زیستگاه طبیعی خود بازگردانده شد.

وی افزود: این کشیم های کوچک که توسط شهروند علاقمند به طبیعت به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود تحویل شده بود، پس از بهبودی و اطمینان از سلامت در تالاب کیاکلایه رهاسازی شدند.

نجات ضمن قدردانی از دوستداران و حامیان حیات وحش، حفاظت از محیط زیست را وظیفه ای عمومی دانست و گفت: حفظ محیط زیست و حیات وحش جز با همکاری مردم میسر نخواهد بود.

وی تصریح کرد: در سایه این حمایت ها می توانیم در آینده شاهد احیاء وضعیت گونه های جانوری ارزشمند شهرستان باشیم.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات