گزارشی در خصوص چرایی عدم تحقق مناسب سازی گلوگاه‌ها به شورا ارائه شود

گزارشی در خصوص چرایی عدم تحقق مناسب سازی گلوگاه‌ها به شورا ارائه شود

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، شیرین طغیانی در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: یکی از معضلاتی که شهر اصفهان با آن روبرو است بافت های فرسوده متعددی است که تقریبا در همه مناطق شهر وجود دارد.
وی افزود: یکی از مهمترین چالش هایی که این بافت ها با آن دست و پنجه نرم می کند نفوذپذیری پایین آنها به دلیل وجود گلوگاه های متعددی در داخل این بافت‌ها است.
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: شناسایی حدود۶۶۰گلوگاه در داخل محلات واقع در بافت های فرسوده که می تواند به لحاظ کالبد ، مسائل اجتماعی و ایمنی شهر و شهروندان را دچار مخاطره کند، توجه به بازگشایی این گلوگاه ها را بیش از پیش مهم می نماید. در همین راستا در بودجه سال۹۸مقرر شد که در هر یک از مناطق شهرداری حداقل ۴الی ۵ گلوگاه در دستور کار مناطق قرار گیرد که متاسفانه تا امروز پیشرفت چندانی در این رابطه وجود نداشته است.
طغیانی تصریح کرد: طی بررسی و آسیب شناسی صورت گرفته در این خصوص، بازگشایی گلوگاه ها با سه مشکل تمرکز بودجه یا توزیع آن در مناطق ۱۵گانه مجددا بررسی شود، حضور متولی بازگشایی گلوگاه ها به صورت شفاف مشخص شود و ابعاد حقوقی تملک پلاک ها به صورت ویژه خارج از کمیسیون معوض رسیدگی شود مواجه است.
وی اظهار کرد: از شهردار اصفهان انتظار می رود که با ورود به موضوع گلوگاه ها دلایل عدم تحقق این موضوع در مناطق را بررسی و نتایج آن و برنامه عملیاتی مناطق در چندماه باقیمانده سال به صورت مکتوب به شورای اسلامی شهر ارایه شود.
لینک اصل خبر در سایت شورای شهر اصفهان

    منبع خبر

    شورای شهر اصفهان

    شورای شهر اصفهان یک شورای شهر در شهر اصفهان می باشد

      نظرات