تاکید محمد ابراهیم پور رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان بر: نظارت جدی در ساخت و سازهای استان

تاکید محمد ابراهیم پور رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان بر: نظارت جدی در ساخت و سازهای استان

تاکید محمد ابراهیم پور رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان بر: نظارت جدی در ساخت و سازهای استان

نشست با ناظران عالیه موضوع ماده ۳۵ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان صبح امروز با حضور رییس سازمان و نمایندگان اداره کل راه و شهرسازی استان در محل سالن اجتماعات  نظام مهندسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، محمد ابراهیم پورگفت: براساس ماده ۳۵ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و دستور العمل و بخش نامه های وزارتی و با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان، برنامه ریزی های دقیق انجام و از این پس نظارت بر چگونگی رعایت مقررات ملی ساختمان و قوانین شهرسازی و معماری را با حضور ناظران ماده ۳۵ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان  به صورت جدی ترانجام خواهیم داد.

ابراهیم پور ضمن اشاره به این موضوع که نظارت مهندسی بر ساخت و سازها نقش مهمی در کیفیت ساختمان ها دارد بر دقت در بازدیدهای کارشناسان ماده ۳۵ و ثبت گزارش های دقیق و درست تاکید کرد و افزود: در صورت رویت تخلفات ساختمانی،  موضوع تخلفات به مهندسان ناظر و مجری جهت اصلاح گزارش گردد و تا رفع نواقص،موضوع از سمت کارشناسان ماده ۳۵ به دقت پیگیری گردد.

رییس هیات مدیره سازمان، ضمن تاکید بر حضورمهندسان ناظر و سرپرستان کارگاه و مسوولان ایمنی در پروژه های ساختمانی به استفاده از مصالح استاندارد در ساخت و ساز اشاره کرد و افزود طی مکاتباتی که با اداره کل استاندارد استان انجام شد موضوع استفاده از مصالح استاندارد به طور جدی از سوی سازمان در حال پیگیری است.

رییس سازمان خاطر نشان کرد: امیدوارم تا این نظارتهای جدی سبب ترویج اصول معماری و شهرسازی ، اعتلای مهندسی استان، بالابردن کیفیت خدمات مهندسی و اجرای صحیح مقررات ملی ساختمان شود.

در ادامه جلسه محمد توان رییس اداره توسعه مهندسی و نظارت بر مقررات ملی و کیفیت ساختمان راه وشهرسازی استان بر ارائه گزارش درست ناظران تاکید و از آنان خواست تا عدالت  و دقت را سرلوحه کار خود قرار دهند .

توان ضمن بیان توضیحاتی در خصوص نحوه ارائه گزارش ناظران ماده ۳۵ به راه اندازی سامانه کشوری نظارت عالیه ماده ۳۵ اشاره و افزود: سامانه کشوری نظارت عالیه ماده ۳۵ به آدرس (https://snam.mrud.ir) راه اندازی شده است که در این سامانه بخشی به عنوان ثبت شکایات مردمی ایجاد گردیده که شاکیان اعم از مالک، مهندس و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ورود به سامانه مذکور اقدام به ارسال مستندات و موارد مرتبط با عدم رعایت مقررات ملی ساختمان در پروژه های مشمول قانون نظام مهندسی را، به اداره کل راه و شهرسازی استان نمایند.

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان یک انجمن در شهر گرگان می باشد

   نظرات