اقدامات کلانشهر مشهد در حوزه حمل ونقل و نوآوری قابل توجه است

اقدامات کلانشهر مشهد در حوزه حمل ونقل و نوآوری قابل توجه است

اقدامات کلانشهر مشهد در حوزه حمل ونقل و نوآوری قابل توجه است

شهردار اراک ضمن اشاره به بازدید از خطوط قطار شهری و مرکز نوآوری شهرداری مشهد گفت: اقدامات مدیریت شهری کلانشهر مشهد در حوزه حمل ونقل و نوآوری قابل توجه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدکریم شفیعی در حاشیه بازدید معاون امور هماهنگی استاندار خراسان رضوی، جمعی از روسای شوراهای شهر و شهرداران استان مرکزی از خطوط قطار شهری و مرکز نوآوری شهرداری مشهد افزود: در این بازدید شاهد ایجاد زیرساخت های خوبی درحوزه حمل ونقل، ایده پردازی و نوآوری این کلانشهر بودیم که از این بابت به مردم و مدیریت شهری مشهد تبریک می گوییم.
وی اضافه کرد: مرکز نوآوری شهرداری مشهد یک کار جدید در میان شهرداری های کشور است که ایده ها را دریافت و آنهایی که قابلیت دارد، را اجرایی می کند.
وی با بیان اینکه در بحث های استارت آپی نیز اقدامات قابل توجهی از سوی مدیریت شهری مشهد انجام شده است، اظهارکرد: ما نیز در شهر اراک و سایر شهرهای استان مرکزی سعی داریم با بهره گیری از این تجربیات چنین سیستمی را پیاده کنیم، تا ایده های خام اساتید، کارشناسان، دانشجویان و سایر افراد دارای ایده را تبدیل به محصولی جهت حل مشکلات شهر کنیم.
شفیعی ادامه داد: شهرداری ها به عنوان بزرگترین شتاب دهنده ها باید با الگوگیری از شهرداری هایی مانند مشهد که به این سمت حرکت کرده اند با راه اندازی مراکز نوآوری به تبدیل ایده ها به محصول و طرح های قابل استفاده سرعت ببخشند.
شهردار اراک گفت: مدیریت شهری کلانشهر مشهد در کنار ورود به حوزه فعالیت های شتاب دهنده و نوآورانه، در حوزه حمل و نقل عمومی نیز به ویژه احداث خطوط قطارشهری، توفیقات خوبی را به دست آوره است و علاوه بر بهره برداری از خط یک، خط دو خود را تکمیل و پیشرفت بسیار خوبی هم در احداث خط سه دارد و به دنبال آغاز حفاری تونل خط چهار است که از این بابت به شهرداری و شورای شهر مشهد تبریک و خدا قوت می گوییم.
مجید خبیری


لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات