آغاز رهاسازی آب از سدهای آذربایجان غربی به سمت دریاچه ارومیه

آغاز رهاسازی آب از سدهای آذربایجان غربی به سمت دریاچه ارومیه

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی از آغاز رهاسازی آب از سدهای مخزنی شهرچایی و بوکان به سمت دریاچه ارومیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی، مهندس کیومرث دانشجو ضمن اعلام این خبر افزود:  نظر به اینکه در راستای برنامه های احیای دریاچه ارومیه و تامین بخشی از نیازهای زیست محیطی آن و همچنین بر اساس برنامه ابلاغی از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، مرحله نخست عملیات رهاسازی آب از سد شهرچای به میزان 45 میلیون متر مکعب  و سد شهید کاظمی بوکان به میزان 69 میلیون متر مکعب از روز یکشنبه یکم دی ماه  با حداکثر دبی مطمئن و با توجه به ملاحظات ایمنی سدها آغاز خواهد شد.

وی افزود: جهت پیشگیری از بروز حوادث احتمالی به واسطه رهاسازی و تشدید جریان آب در مسیر رودخانه ها، از عموم مردم منطقه و شهروندان عزیز درخواست می شود در زمان رهاسازی و پس از آن از نزدیک شدن به حریم و بستر رودخانه ها خودداری و موارد ایمنی را رعایت نمایند.

دانشجو ادامه داد: همچنین برای حمایت از برنامه های احیای دریاچه ارومیه بهره برداران محترم از برداشت سهم آب دریاچه در طول مسیرها برای مصارف زراعی خودداری کنند.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات