یکشنبه آینده سهام حمل‌ونقل خلیج‌فارس عرضه اولیه می‌شود

یکشنبه آینده سهام حمل‌ونقل خلیج‌فارس عرضه اولیه می‌شود

www.BanaNews.irمعاون سازمان خصوصی‌سازی با اعلام برگزاری جلسه معارفه حمل و نقل بین‌المللی خلیج‌فارس در چهارشنبه جاری از عرضه اولیه سهام این شرکت ۳۴٫۹ میلیارد تومانی در روز شنبه و یا یکشنبه آینده خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) اسماعیل غلامی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی فارس، اظهار داشت: در پی پذیرش و درج نام حمل و نقل بین‌المللی خلیج‌فارس در بورس، مقرر شده سهام این شرکت در بازار سهام عرضه شود.

وی ادامه داد: براین اساس طبق هماهنگی های به عمل آمده جلسه معارفه این شرکت ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه بعدازظهر چهارشنبه جاری در هتل انقلاب تهران برگزار می شود تا زمینه عرضه اولیه سهام آن در اوایل هفته آینده فراهم شود.

به گفته غلامی عرضه ۵ تا ۱۰ درصدی سهام این شرکت تازه وارد در روز شنبه و یا به احتمال قوی در روز یکشنبه آینده خواهد بود که از طریق کارگزاری بانک ملی انجام خواهد شد.

وی در برابر این سئوال که واگذاری سهام پالایشگاه بندرعباس به کجا انجامید توضیح داد: این شرکت آماده حضور در بورس است اما همچنان منتظر ارایه سهام این شرکت از سوی مسئولان و سهامداران عمده آن یعنی شرکت ملی پالایش و پخش هستیم.

به گزارش فارس، سرمایه اسمی حمل و نقل بین‌المللی خلیج‌فارس ۳۴٫۹ میلیارد تومانی بوده که به عنوان چهارصد و شصت و یکمین شرکت با نماد «حفارس (Hefars)» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج ‌شده است.شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران ۹۸ درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد.

پیش بینی سود هر سهم شرکت برای سال های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۸۹ و ۹۰ به ترتیب ۲۲۶ و ۱۹۹ ریال بوده که دلایل عدم تحقق بودجه ۸۹ در امیدنامه آن ذکر شده است.همچنین هیئت مدیره این شرکت با پیشنهاد تقسیم ۵۰ درصد از سود واقعی سال مالی ۸۹ در مجمع سالنه موافقت کرده است.

 

 

    نظرات