دیدار اعضای مجمع هم اندیشی توسعه استان با مدیرعامل شرکت آب منطقه...

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان،اعضای مجمع هم اندیشی توسعه استان با مهندس رضاپور مدیرعامل این شرکت دیدار و گفتگو کردند.

مهندس رضاپور، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان در ابتدا با عرض خیرمقدم به اعضای مجمع هم اندیشی توسعه استان، از اینکه در جمع اقشار فرهیخته و با تجربه هست ابراز خرسندی کرد و گفت: این خود یک موهبت الهی است که شما  انتظارات و صدای مردم را به گوش مسئولان می رسانید.

وی افزود: هر دستگاهی براساس نقش حاکمیتی خود وظایفی دارد و انجام این وظایف محدودیتهائی را ایجاد می کند، ولی وقتی انتقادات مردم از طریق سمن ها به دستگاههای اجرائی منتقل می گردد، تا جائیکه حیطه قوانین و مقررات ابلاغی ایجاب کند آن را حل و فصل نموده و در غیر این صورت به مراجع فرابخشی منتقل می شود.

رضاپور، گفت:باید از زوایای مختلف به مشکلات نگاه کرد و محدودیتهای ضوابط ابلاغی را در نظر گرفت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان،به بالا رفتن سطح آگاهی، مشارکت و همراهی مردم تاکید نمود و گفت: اگر این آگاهی اتفاق بیافتد گامهای مثبتی به جلو خواهیم برداشت.

وی، اولین دلیل ساخت سد مشمپا و شهریار را رسوب گیری سفید رود در پشت سد منجیل دانست و گفت:8 استان در حوزه آبریز سفید رود قراردارند و سیاست گذاری وزارت نیرو که با نگاه آمایش سرزمین صورت گرفته است ساخت سدها و نیروگاههای کشور را برنامه ریزی می نماید.

این مقام مسؤل با تاکید بر وضعیت بحرانی سطح آبهای زیرزمینی در تامین آب مورد نیاز استان ، هدف بعدی ساخت سد مشمپا را آبرسانی جهت تامین اهداف شرب و بهداشت شهر زنجان بیان نمود.

در این نشست،مهندس نوروزی از اعضای مجمع هم اندیشی استان، فلسفه وجودی این مجمع را بازوی کمکی دستگاههای اجرایی در راستای توسعه استان مطرح کرد و گفت:این مجمع شامل 7 کمسیون می باشد که در بخشهای فرهنگی،اجتماعی،اقتصادی، بانوان،عمران و شهرسازی و بهداشت فعالیت می کند.

نوروزی،هدف از تشکیل این مجمع را شناسایی مشکلات وتقویت روحیه همکاری و تعاون در نیروهای توانمند بیان نمود و تصریح کرد:پیگیری مطالبات مردم،ایجاد تعامل بین اقشار مختلف و مسئولان از دیگر اهداف تشکیل این مجمع می باشد.

دبیر کمسیون توسعه عمران و شهرسازی استان در زمینه دلایل کاهش ظرفیت سد مشمپا ، احیاء قنوات قدیمی شهرزنجان،هدایت فاضلاب های شهری و صنعتی، تعیین تکلیف کانال های سنتی شهر(سیلاب ها)، میزان آب اختصاص داده شده به شرکت راشا کاسپین و آلایندگی این شرکت، تعیین تکلیف معارضین و تملک کنندگان بستر رودخانه های استان زنجان،بالا آمدن سطح آبهای زیرزمینی داخل شهر و راهکارهای رفع آن و دیگر چالشهای کمسیون را مطرح نموده و به تبادل نظر گذاشت.

مهندس قزلباش ،معاون طرح و توسعه و مهندس افشاری ،معاون حفاظت و بهره برداری شرکت ، توضیحات مبسوطی در زمینه مسائل مطروحه ارائه نمودند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات