پیشگیری از حادثه توسط آتش‌نشانان شهرداری کرمان

پیشگیری از حادثه توسط آتش‌نشانان شهرداری کرمان

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان، از واژگون شدن یک دستگاه تانکر ویژه حمل فرآورده‌های نفتی حامل سی هزار لیتر سوخت در شهر کرمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، رضا میرزایی گفت: این حادثه در ساعت 6 و 22 دقیقه صبح امروز ششم دی ماه به ستاد مرکز فرماندهی عملیات (125) سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد.

وی محل حادثه را بزرگراه امام خمینی (ره) حد فاصل چهارراه باقدرت و چهارراه جوپاری اعلام کرد و افزود: با توجه به حساسیت حادثه و اینکه خودرو ویژه حمل فرآورده‌های نفتی حامل سی هزار لیتر سوخت گازوئیل بود، بلافاصله با توجه به مسکونی بودن محل حادثه  تیم های  اطفاء حریق این سازمان از 3 ایستگاه آتش نشانی عملیاتی شده و در محل حادثه حضور یافتند.

وی ادامه داد: آتش‌نشانان با انجام اقدامات اولیه پیشگیری از حریق و ایمن سازی محل حادثه از بروز فاجعه‌ای احتمالی جلوگیری کردند.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان خاطرنشان کرد: با توجه به حمل فرآورده‌های نفتی در تانکر واژگون شده، در صورت رعایت نکردن نکات ایمنی و یا بروز حادثه‌ای ثانویه در محل، این احتمال  وجود داشت که فاجعه‌ای بزرگ رخ دهد  که با وظیفه شناسی و حضور به موقع  آتش‌نشانان از بروز چنین حادثه ای در شهر کرمان جلوگیری به عمل آمد.

وی گفت: خوشبختانه این حادثه خسارت جانی نداشته است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات