نقش پررنگ تشکل های کشاورزی در اجرای سند سازگاری با کم آبی

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی در گردهمایی سالانه گروه های گشت و بازرسی منابع آب، با اشاره به تصویب سند سازگاری با کم آبی گفت: تشکل های کشاورزی نقش پررنگی در اجرای این سند دارند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، محمد علایی با اشاره به اینکه مدیران امور آب شهرستان ها سرداران آبی استان هستند، اظهار کرد: گروه های گشت و بازرسی از منابع آب را نیز می توان به‌عنوان سربازان خط مقدم نام برد.

وی با اشاره به اینکه ما اجازه نخواهیم داد از سفره آب زیر زمینی دشت  های ممنوعه اضافه برداشتی انجام شود، ادامه داد:  اگر قبول داریم آب اساس حیات بشر است باید قدر آن را بدانیم.

علایی با بیان اینکه در حوزه آب چالش های زیادی داریم، خاطر نشان کرد: از ۳۷ حوضه آبریز استان ۳۴ حوضه بحرانی است و سطح آب زیر زمینی در حال افت می‌باشد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی ابراز کرد:  مدیر موفق کسی است که با برنامه ریزی دقیق باور به انجام کاری را داشته باشد که بسیاری از مدیران به این باور نرسیده اند که می‌توانند بحران آب را مدیریت کنند.

وی با اشاره به مدیریت مشارکتی، ادامه داد: ناکارآمدی مدیریتی و ضعفی که کشور در حال حاضر از آن رنج می برد حاصل بی توجهی به دیدگاه افراد جامعه و انتخاب مدیران دریک چارچوب خاص مدیریتی است.

علایی ادامه داد: شفافیت عملکرد یکی دیگر از مواردی است که مدیران این نظام باید به آن توجه کنند تا جلوی بسیاری از اختلاس ها گرفته شود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی با بیان اینکه در دوماه گذشته این شرکت دستاورد های برجسته ای داشته که سند سازگاری با کم آبی یکی از این دستاورد ها است، ابراز کرد: کشاورزان در کل دنیا اصلی ترین نیروی امنیتی کشور هستند، به همین منظور باید تشکل های کشاورزی را در فرآیند مدیریتی وارد کنیم.

علایی در خصوص سند سازگاری با کم آبی، خاطر نشان کرد: طی تصویب این سند تا سال ۱۴۰۵ هیچ دشتی نباید کسری مخزن داشته باشد و تشکل های کشاورزی باید مسئولیت اجرای آن را به عهده بگیرند؛ امروز مدیریت بحران آب استان خراسان رضوی به عهده مردم است و مردم باید از آن صیانت کنند.

وی با اشاره به افتتاح طرح عمرانی خین عرب که با حضور وزیر نیرو انجام شد، افزود: برای اولین بار در بخش آب طرح عمرانی را مردم و بخش خصوصی از محل بیع متقابل اجرا کردند.

علایی رفع تصرف رودخانه ها، اجرای طرح انتقال آب از دریای عمان و سند سازگاری با کم آبی را از دیگر برنامه های این شرکت دانست.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای خراسان رضوی

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای خراسان رضوی

    شركت آب منطقه‌ای خراسان رضوی یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات