فرق قیمتی بین آپارتمان نوساز با چند سال ساخت

فرق قیمتی بین آپارتمان نوساز با چند سال ساخت

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) www.BanaNews.irاگر چه واحدهای نوساز در بازار خرید و فروش ملک به دلیل مزین بودن و ظاهر شیک از جذابیت بسیار زیادی برای خرید برخوردار هستند، اما مشاوران املاک باتجربه توصیه می‌کنند، خریدارانی که برای تامین نقدینگی در زمان خرید مسکن دچار مضیقه هستند بهتر است به جای خرید واحد نوساز املاک چند سال ساخت و حداکثر تا سن ۱۲ سال را برای خرید انتخاب کنند.

مهران جنتی، مدیر بنگاه البرز در این زمینه به دنیای اقتصاد گفت: اختلاف قیمت یک واحد نوساز با واحد چند سال ساخت بین ۱۰ الی ۲۰ درصد است به عنوان مثال اگر بخواهیم منطقه پونک را در این زمینه ملاک قرار دهیم در این منطقه قیمت یک واحد نوساز به صورت میانگین در حدود متر مربعی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزارتا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

وی گفت: این در حالی است که یک واحد چند سال ساخت در این منطقه در حدود ۲ میلیون تومان است.

به گفته این مشاور املاک برخی از خریداران به دلیل اینکه واحدهای نوساز از لحاظ ظاهری لوکس‌تر هستند اقدام به خرید آنها می‌کنند.

وی اظهار کرد: اما خریداران باید دقت کنند که سن واحد مسکونی از ۱۲ سال بیشتر نباشد تا قادر باشند از طریق وام مسکن تسهیلات دریافت کنند.

مدیر بنگاه البرز خاطرنشان ساخت: یک واحد چند سال ساخت را می‌توان با صرف هزینه اندکی بازسازی کرد.

جنتی در عین حال به تاثیر خرید واحدهای چند سال ساخت در کاهش قیمت مسکن و نرخ اجاره اشاره کرد و گفت: در صورتی که مردم به سمت خرید واحدهای چند سال ساخت روی بیاورند، انبوه‌سازان نیز مجبور می‌شوند واحدهای نوساز خود را یا با قیمت منصفانه به فروش برسانند یا اینکه آنها را به بازار اجاره عرضه کنند.

مدیر بنگاه البرز تاکید کرد: از دیگر مواردی که خریداران در زمان خرید یک ملک باید به آن دقت کنند این است که واحدی که می‌خرند حتما دارای پارکینگ باشد، چرا که تجربه ثابت کرده است که قیمت املاک فاقد پارکینگ در زمان فروش افت زیادی می‌کند.

 

    نظرات