تخصیص ۱ میلیون و ۱۷۰ هزار مترمکعب آب برای صنعت استان اردبیل از...

مدیرعامل آب منطقه‌ای اردبیل گفت: برای توسعه صنعت کم آب طلب در استان و تامین آب مورد نیاز این صنایع در استان اردبیل ۱ میلیون و ۱۷۰ هزار مترمکعب مجوز تخصیص برداشت آب زیرزمینی توسط وزارت نیرو صادر گردید.

مهندس عباس جنگی مرنی در نشست خبری استاندار اردبیل با همراهی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان با خبرنگاران اظهار کرد: تامین این آب زیرزمینی از سال آینده آغاز خواهد شد که انتظار می‌رود این منابع آب صرف توسعه صنایع کم آب‌ طلب، شهرک‌های صنعتی و مجموعه‌های فعال در این بخش شود .

وی خاطرنشان کرد: برای دشت مغان نیز مجوز برداشت 10 میلیون مترمکعب از منابع زیرزمینی برای بخش صنعت، خدمات و کشاورزی دریافت شد تا برای نواحی و شهرکهای صنعتی و تولیدی استفاده شود .

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل از افتتاح سه سد مخزنی و یک شبکه آبیاری خبر داد و بیان کرد: در سفر رئیس جمهور محترم به استان اردبیل، سد احمدبیگلو افتتاح شد و آبگیری سدهای بفراجرد و تازه کند آغاز گردید. با بهره برداری از این سدها سالانه ۳۳ میلیون مترمکعب به حجم مخازن سدهای استان اردبیل افزوده شد. پیش از این، حجم مخازن هفت سد مخزنی استان اردبیل، معادل ۲۸۵ میلیون مترمکعب بود .

مهندس جنگی مرنی در مورد اجرای شبکه آبیاری خداآفرین در مغان گفت: از 10 هزار هکتار اراضی آماده شده در سال زراعی جاری با همکاری سازمان جهادکشاورزی حدود 6 تا 7 هزار هکتار از اراضی پایاب شبکه آبیاری خداآفرین زیرکشت محصولات متنوع می رود تا تولید محصولات در شمال استان اردبیل افزایش یابد .

مهندس جنگی مرنی در مورد احداث شبکه آبیاری پایاب سد گیوی نیز تصریح کرد: با همکاری بانک‌های عامل، 220 میلیارد تومان برای این پروژه هزینه خواهد شد که بانک کشاورزی و بانک سپه تامین این منابع را عهده‌دار شده‌اند .

وی ادامه داد: تا یک ماه آینده با انتخاب پیمانکار عملیات احداث شبکه آبیاری سد گیوی آغاز خواهد شد .

مدیرعامل آب منطقه‌ای اردبیل در پایان گفت: 400 میلیارد تومان در جنوب استان طرح‌های توسعه‌ای در حال اجراست که نمونه آن آبرسانی به شهر خلخال از سد بفراجرد است که با 105 میلیارد تومان در نیمه دوم سال آتی افتتاح خواهد شد .

مهندس عباس جنگی مرنی با قدردانی از تلاش اصحاب رسانه و ارتباطات و همکاری نزدیک آنها با شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: مجموعه روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مجموعه‌ای موفق و پرتلاش است و در توسعه ارتباطات عمومی سعی و کوشش می نماید و آمادگی داریم تا بیشتر از این سطح تعامل، ارتباط موثر با رسانه‌های مکتوب و خبرگزاری‌ها برقرار کنیم .

# هرهفته_الف_ب_ایران

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات