اجرای زهکش‌‌های متعدد در محدوده شهرستان بهشهر ضمن احیا تالاب...

به گزارش روابط عمومی آب منطقه‌ای مازندران: آقای افراسیاب میرزایی مدیر طرح‌های توسعه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای مازندران با اشاره به سیلاب‌های ٢ سال گذشته احداث زهکش اراضی در شرق استان، ضمن احیا و بهبود تالاب بین‌المللی میانکاله مشکلات عدیده کشاورزان روستاهای گرجی محله، ال‌تپه، امام ده، سارو، شهیدآباد و قره تپه را در دفع رواناب و سیلاب‌ها برطرف کرد.
وی با بیان اینکه وقوع هر سیلاب در منطقه موجب آبگرفتگی اراضی و خسارات ناشی از آن می‌گردد، امکان شرایط کشت را از مالکین سلب می‌کند.
آقای مهندس میرزایی با تشریح مشخصات زهکش‌های اصلی و فرعی در منطقه تصریح کرد: در سالجاری عملیات اجرایی زهکش روستاهای گرجی‌محله به طول ١۴ کیلومتر و  ال‌تپه، امام‌ده و سارو به طول ١١ کیلومتر در محدوده واحدهای عمرانی 1،4؛5 شبکه گلورد اجرا شد، که نتایج آن هدایت رواناب و تخلیه سیلاب به تالاب میانکاله است.
ایشان طول کلی زهکش ال‌تپه را حدود ١٣ کیلومتر در سطح ٢٠٠٠ هکتار اعلام کرد و گفت: در تلاش هستیم تا دهه مبارکه فجر باقیمانده کار به اتمام برسد و بهره‌برداری از زهکش‌های اجرا شده آغاز شود.
شایان ذکر است در سال گذشته نیز در محدوده روستای شهیدآباد و قره‌تپه، زهکشی به طول ١٨ کیلومتر ایجاد شد که در سیلاب‌های سال ٩٨، سیلاب‌ها و رواناب ها به‌راحتی به تالاب بین‌المللی میانکاله تخلیه و هیچ‌گونه خسارتی به اراضی کشاورزی وارد نشد که این امر خرسندی کشاورزان منطقه را در پی داشت‌، بطوریکه کشاورزان با اهدای لوح تقدیری از عوامل اجرایی طرح قدردانی کردند.
لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای مازندران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای مازندران

    شركت آب منطقه‌ای مازندران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات