افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت خدمات شهری برای مقابله با آبگرفتگی های احتمالی

افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت خدمات شهری برای مقابله با آبگرفتگی های احتمالی

افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت خدمات شهری برای مقابله با آبگرفتگی های احتمالی

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد درخصوص آماده باش برای بارش های پیش رو گفت: طبق پیش بینی اداره کل هواشناسی مبنی بر آغاز بارش ها از عصر امروز، آماده باش نیروهای خدمات شهری در سطح مناطق ۱۳ گانه مشهد آغاز و به مدت ۳ روز ادامه خواهد داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با بیان این مطلب افزود: بیش از ۵ هزار نیروی کارگری در ۳ شیفت کاری به صورت آماده باش خواهند بود.
وی ادامه داد: در خصوص بارش احتمالی برف نیز، ۱۳۸ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین برف روب و ۱۳۰ دستگاه ماشین آلات بارگیری نمک به همراه نمک پاشی در سطح مناطق ۱۳ گانه نیز در حالت آماده باش هستند که از این تعداد، ۳ دستگاه مربوط به محلول پاشی، ۸۶ دستگاه سنگین و نیمه سنگین مربوط به نمک پاشی و ۴۱ دستگاه دیگر لودر و مینی لودر بارگیری نمک خواهد بود.
یعقوبی تصریح کرد: تمهیدات پیش بینی شده برای بارش باران نیز شامل ۱۰۴ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین به صورت آماده باش هستند که از این تعداد ۱۲ دستگاه پمپ خودمکش برای آب گرفتگی های احتمالی گسترده در نظر گرفته شده است، همچنین ۱۲۹ موتور پمپ نیز در مناطق ۱۳ گانه مستقر شده است.
یعقوبی از آماده سازی دستورالعمل مقابله با آبگرفتگی ناشی از بارندگی در سال جاری خبر داد و گفت: با تقویت ماشین آلات و تجهیزات، شاهد افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت خدمات شهری برای مقابله با آبگرفتگی های احتمالی هستیم.
وی اعلام کرد: امسال بیش از ۶۰۰ هزار مترطول کانال و مسیل سرپوشیده سطح شهر مشهد لایروبی شده است.
یعقوبی خاطرنشان گرد: در زمینه مقابله با مشکلات ناشی از بارندگی، بیش از ۱۵ میلیارد تومان اعتبار صرفا در راستای لایروبی کانال ها، تقویت تجهیزات سپتیک ها مانند پمپ و ژنراتور، تامین تجهیزات و ادوات مورد نیاز سازمان های مپ و آتش نشانی اعم از موتور پمپ های قوی، قایق نجات، ماشین آلات جمع آوری آب های سطحی تخصیص داده شده است.
لازم به ذکر است؛ تعداد ۱۶ هزهر و ۳۰۰ کیسه شن نیز در سطح مناطق برای مقابله با آبگرفتگی های احتمالی در نظر گرفته شده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات