آقای علی‌اصغر محسن‌زاده گنجی به عنوان ذیحساب طرح‌های عمرانی...

به گزارش روابط عمومی آب منطقه‌ای مازندران: در جلسه تودیع و معارفه ذیحساب طرح‌های عمرانی شرکت، آقای دکتر یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران ضمن قدردانی از تلاش آقای شاه‌بابایی ذیحساب قبلی شرکت به نقش ذیحساب در مجموعه آب‌منطقه‌ای پرداخت و گفت: شرکت آب منطقه‌ای مازندران به واسطه فعالیت‌های متنوع، نقش ذیحساب آن بسیار بااهمیت بوده و نگاه ما به ذیحسابان اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای صرفاً نگاه نماینده اقتصاد و دارایی نبوده، بلکه این افراد مشاورین مالی دستگاه‌ها محسوب می‌شوند.
وی با بیان اینکه ما در بخش آب به لحاظ مأموریتی که در بخش حاکمیتی آن داریم، انواع طرح‌ها را اجرا می‌کنیم که این طرح‌ها به لحاظ منابع مالی و محاسباتی متعدد و پیچیده هستند که بر این اساس ذیحسابان می‌توانند در بخش پیشبرد طرح‌ها و مدیریت کلان منابع آب نقش اثرگذار و کلیدی داشته باشند.
مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران تعداد قراردادهای سالانه این شرکت را حدود ٣٠٠ الی ۴٠٠ مورد و حجم اعتبارات عمرانی این شرکت را سالانه رقمی در حدود ۴٠٠ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت:شما در سطح استان کمتر دستگاهی دارید که با چنین حجم اعتبارات و تعدد قرارداد و پیمان روبرو باشد و در چنین شرایطی که با تحریم‌های ظالمانه روبرو هستیم و پرداخت‌ها نیز متنوع و غیرنقدی است، لذا کار ذیحساب پیچیده و سخت خواهد بود.
ایشان با اشاره به تعامل بسیار خوب ذیحسابان در حل مشکلات مالی شرکت گفت: هر سال جهت ساماندهی مباحث مالی و ثبت دارایی‌ها در این بخش تکالیفی از سوی مجمع عمومی به ما ابلاغ می‌شود که ذیحساب طرح‌های تملک دارایی نقش ارزنده‌ای در این بخش دارند، بطوریکه ما همواره کمترین بندهای حسابرسی را در این بخش داشتیم.
ایشان در پایان با قدردانی از مجموعه اقتصاد دارایی استان به ویژه در انتخاب افراد برجسته آن مجمع به عنوان ذیحسابان این شرکت گفت: این افراد با مشورت‌های به موقع و همچنین درک درست از قوانین همواره نقش بسیار ارزنده‌ای در افزایش ارزش افزوده طرح‌ها و کاهش هزینه دارند.
در ادامه آقای علی خان زاده معاون نظارت مالی و خزانه‌داری استان مازندران با اشاره به تعامل بسیار خوب آب منطقه‌ای با اقتصاد دارایی گفت:اقتصاد دارایی به لحاظ اهمیت ماموریت آب منطقه‌ای همواره در انتخاب ذیحسابان اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای با حساسیت ویژه به این موضوع نگاه کرده، چراکه آب ارتباط مستقیم با سلامتی و زندگی مردم و اقتصاد جامعه دارد.
ایشان افزود: نگاه اداره کل اقتصاد دارایی استان به مشکلات دستگاه‌ها به گونه‌ای است که مشکلات آنها را در بخش مالی و محاسباتی مشکلات خود می‌داند و تلاش دارد همواره در این زمینه به دستگاه‌ها کمک کند.
آقای علی خان زاده با اشاره به تکالیف ذیحساب طرح‌های عمرانی به ویژه تأمین اعتبار و تطبیق آن با قوانین و مقررات گفت:نظارت مالی بر اساس قوانین متعددی که وجود دارد به عهده ذیحسابان بوده و تکالیف آنها در ماده ١٧ الی ٢٣ قانون محاسبات به درستی و شفافیت مشخص گردید که امیدواریم با تجربه بسیار خوبی که جناب آقای گنجی در بخش آب دارند، بتوانند کمک بیشتری به بخش آب منطقه‌ای مازندران بنمایند.
در پایان این جلسه از زحمات آقای ایرج شاه‌بابایی قدردانی و آقای علی‌اصغر محسن‌زاده گنجی به عنوان ذیحساب جدید اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای شرکت آب منطقه‌ای مازندران معرفی شد.
لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای مازندران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای مازندران

    شركت آب منطقه‌ای مازندران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات