وزیر نیرو در آیین افتتاح پست 400 کیلوولت زکریا در مشهد:
دستیابی به اهداف توسعه کشور مستلزم مصرف صحیح است/ 46 پروژه بزرگ صنعت آب و برق در استان خراسان رضوی در حال اجراست

وزیر نیرو در آیین افتتاح پست 400 کیلوولت زکریا در مشهد: دستیابی به اهداف توسعه کشور مستلزم مصرف صحیح است/ 46 پروژه بزرگ صنعت آب و برق در استان خراسان رضوی در حال اجراست

به‌ گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خراسان رضا اردکانیان امروز در آیین بهره‌برداری از پست 400 کیلوولت زکریا در مشهد اظهار کرد: اگر خوش مصرفی را در کشور به‌ویژه در بخش منابع زیست محیطی نهادینه نکنیم و این موضوع تبدیل به یک فرهنگ و اخلاق نشود، هیچگاه فاصله بین تولید و تقاضا را پر نخواهیم کرد.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو به‌جز پروژه‌هایی که امروز در خراسان رضوی افتتاح خواهد کرد، 46 پروژه بزرگ آب، برق و فاضلاب در شهرها و روستاهای استان در دست اجرا دارد، افزود: حجم سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها بیش از 20 هزار میلیارد تومان بوده که به‌طور متوسط از پیشرفت 51 درصدی برخوردار است و امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم بخش قابل توجهی از این پروژه‌ها وارد مدار بهره‌برداری شود.

اردکانیان ادامه داد: پویش #هرهفته_الف_ب_ایران اقدامی است که به مدد تلاش شبانه‌روزی خانواده بزرگ صنعت آب و برق و هزاران شرکت طراح و سازنده از نیمه دوم سال جاری آغاز شد و هدف‌گذاری آن برای پایان امسال افتتاح 227 پروژه بزرگ آب و برق در سراسر کشور با سرمایه‌گذاری بالغ بر 33 هزار میلیارد تومان است. وزیر نیرو با اشاره به اینکه امروز ما در هفته دهم این پویش قرار داریم که شامل استان‌های خراسان رضوی و گیلان می‌شود، گفت: با افتخار اعلام می‌کنیم که در این هفته از 227 پروژه وعده شده، 86 پروژه با سرمایه‌گذاری بیش از 7000 میلیارد تومان شامل نیروگاه‌ها، تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب، خطوط آبرسانی، ایستگاه‌های پمپاژ، شبکه‌های آبیاری و زهکشی به بهره‌برداری رسیده و علاوه بر این در استان‌هایی که تاکنون برنامه های این پویش در آن اجرا شده، 29 پروژه دیگر با سرمایه‌گذاری 3500 میلیارد تومان عملیات اجرایی خود را آغاز کرده است.

وی گفت: هدف مهم دیگر ما کلنگ‌زنی طرح‌های جدیدی است که در سال‌های آتی به بهره‌برداری می‌رسند. امروز 13 پروژه با سرمایه‌گذاری 575 میلیارد تومان در شهرستان‌های مختلف بهره‌برداری می‌شود که از مهم‌ترین آن پست 400 کیلوولت زکریاست.

اردکانیان افزود: پایداری جامعه، تاب‌آوری روزافزون آن و رسیدن به اهداف توسعه کشور مستلزم روش های صحیح مصرف است.

وزیر نیرو ادامه داد: علاوه بر پست 400 کیلوولت زکریا که نقش مهمی در پایداری شبکه برق استان خراسان دارد، امروز عملیات اجرایی پست امام رضا(ع) نیز کلنگ‌زنی شد و مطابق برنامه ظرف دو سال آینده به اتمام می‌رسد.

وی اضافه کرد: پست امام رضا(ع) از مهم‌ترین سازه‌های صنعت برق در مشهد مقدس است و اولین پستی است که درون شهر احداث شده و نقش تعیین کننده‌ای در پایداری برق و تامین آن به‌ویژه برای منطقه حرم مطهر امام هشتم و اطراف آن دارد.

اردکانیان با بیان اینکه در بخش آب نیز قرار است امروز سد مهم ابیورد درگز که در تامین آب شرب و مصارف صنعتی و بهداشتی منطقه و با سرمایه گذاری حدود 215 میلیارد تومان احداث شده، افتتاح شود.

وی اظهار کرد: آبرسانی به 30 روستا با جمعیت 2500 نفر در مناطق مختلف استان نیز از طرح‌های دیگری است که امروز به بهره‌برداری خواهد رسید و هموطنان ما از نعمت دسترسی به شبکه پایدار آب برخوردار می‌شوند.

وزیر نیرو افزود: طرح‌های مهم دیگری هم در بخش آب شامل اختصاص ایستگاه‌های پمپاژ به بخش کشاورزی و پروژه مهم تصفیه فاضلاب و استفاده از پساب آن در بخش کشاورزی با رعایت ملاحظات زیست محیطی و کیفی قرار است طی امروز به بهره برداری برسند که امیدواریم موجب رشد صنعت فاضلاب در این استان شود.

وی اضافه کرد: هر چند توفیق بزرگی برای ما و همکارانمان در صنعت آب و برق و وزارت نیرو در تولید و عرضه آب و انرژی به شهروندان وجود دارد اما همه این تلاش‌ها زمانی موجب آسایش خاطر و امنیت ساکنان و زوار این شهر و استان می‌شود که شیوه‌های مصرف این دو کالای مهم صحیح باشد و این یک وظیفه اخلاقی برای تک‌تک شهروندان است. نقش مهم گروه‌های مرجع رسانه‌ها و صاحبان تریبون‌ها در این ماجرا نیز از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

/ لینک اصل خبر در سایت شرکت برق منطقه ای خراسان

  منبع خبر

  شرکت برق منطقه ای خراسان

  شرکت برق منطقه ای خراسان

  شرکت برق منطقه ای خراسان یک شرکت در شهر مشهد می باشد

   نظرات