۱۶ هزار واحد مسکن مهر در آذربایجان شرقی افتتاح می شود

۱۶ هزار واحد مسکن مهر در آذربایجان شرقی افتتاح می شود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: ۱۶ هزار و ۱۶ واحد مسکن مهر، فردا با حضور رئیس جمهور در استان افتتاح می شود.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد اشرف‌نیا پیش از ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: با افتتاح این پروژ‌ها، تعداد واحدهای مسکن مهر افتتاح شده استان به بیش از ۲۵ هزار واحد می‌رسد.

اشرف نیا اظهار داشت: تاکنون بیش از ۹ هزار واحد مسکن مهر در استان در دو مرحله تا پایان سال ۸۹ افتتاح شده است و ۱۶ هزار و ۱۶ واحد نیز در سفر روز یکشنبه رئیس جمهور به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی یادآور شد: مجموعه سهمیه استان از مسکن مهر تا پایان سال ۹۰، ۷۵ هزار واحد است که ۴۷ درصد آن در شهر جدید سهند، ۴۰ درصد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر و ۱۳ درصد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت ساخته می‌شود.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: در سطح استان ۱۱ هزار و ۳۰۷ پروژه مسکن مهر در حال اجراست که ۱۸۱ پروژه توسط انبوه‌سازان، ۳۱۳ پروژه توسط تعاونی‌های مسکن و ۱۰ هزار و ۸۱۳ پروژه نیز توسط خودمالکین ساخته می‌شود.

اشرف نیا افزود: حدود ۲۶ درصد از کل واحدهای در حال اجرای استان که نزدیک به ۱۹ هزار و ۵۰۰ واحد را شامل می‌شود به صورت صنعتی احداث می‌شود.

وی با اشاره به زیرساخت‌های طرح مسکن مهر در استان گفت: در پروژه‌های مسکن مهر استان تعداد ۵۷ باب مسجد، ۹ مدرسه، سه درمانگاه و یک مرکز انتظامی نیز در حال احداث است.

به گزارش بنانیوز به نقل از مهر، معاون عمرانی استاندار اجرای همزمان طرح‌های شبکه آب و فاضلاب، برق، گاز و مخابرات را از جمله ویژگی‌های مسکن مهر استان عنوان کرد و تصریح کرد: مکان‌یابی مناسب اراضی مسکن مهر و واگذاری اسناد و دفترچه‌های فروش اقساطی و واحدهای مسکونی حداکثر سه ماه بعد از افتتاح از دیگر ویژگی‌های پروژه‌های مسکن مهر در آذربایجان شرقی است.

 

 

    نظرات