اخذ سند مالکیت برای بخشی از رودخانه جاجرود در شهرستان شمیرانات

سرپرست منابع آب شهرستان شمیرانات از اخذ سند مالکیت برای بخشی از رودخانه جاجرود در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام این مطلب اظهار کرد: سند مالکیت برای بخشی از بستر رودخانه جاجرود در محدوده شمشکستان به منظور تثبیت مالکیت و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک فشم اخذ شد.

نیکنام در نشست مشترک امور منابع آب شمیرانات با اداره ثبت اسناد و املاک فشم گفت: با پیگیر ی های ویژه به عمل آمده توسط همکاران این امور برای بخشی از بستر رودخانه جاجرود واقع در محدوده روستای شمشکستان به مساحت حدود ۳.۴ هکتار در جهت تثبیت مالکیت ،سند مالکیت صادر شد.

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه فی ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امور منابع آب شمیرانات، مقرر است در چارچوب ضوابط و مقررات جاری اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه های واقع در شهرستان شمیرانات در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

سرپرست منابع آب شهرستان شمیرانات تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آبهای سطحی اساسا با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه ای تهران)  هرگونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور آب شمیرانات در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات