اولین نشست کمیته دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری در سال جاری...

با حضور معاون برنامه ریزی، سرپرست دفتر توسعه مدیریت و فناوری اطلاعات و همچنین جمعی از مدیران اولین نشست کمیته دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا سنجری نیا" سرپرست دفتر توسعه مدیریت و فناوری اطلاعات در این نشست عنوان کرد: با توجه به اینکه شرکت مایکروسافت اعلام نموده که ویندوز ۷ و برنامه سرور ۲۰۰۸ از لحاظ فنی نیز پشتیبانی نخواهد شد  و همچنین  الزامات دستگاه های اجرایی در مکاتبات وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات و نیز نامه شرکت مدیریت منابع آب ایران مبنی بر ارتقاء سیستم های یاد شده، انجام اقدامات ضروری و فوری در این خصوص اجتناب ناپذیر می باشد.

وی افزود: اولین قدم موثردر حوزه ستادی، سدها و امورهای آب ارتقاء سیستم هایی است که از لحاظ سخت افزاری مشکلی نداشته و تنها بایستی به روز رسانی و  ارتقاء سیستم عامل انجام شود.

سنجری با بیان اینکه  تعداد رایانه هایی که در حوزه ستادی، امورهای آب و سدها  نیازمند ارتقاء از ویندوز ۷ به ۱۰ می باشند بالغ بر ۳۱۰ سیستم است، تصریح کرد: ۴۹ سیستم رایانه تنها نیازمند ارتقاء RAM می باشند که هزینه ای بالغ بر ۱۵ میلیون تومان در بر خواهد داشت.

وی ادامه داد:  ۲۷۰ دستگاه رایانه در حوزه ستادی، سدها و امورهای آب  بسیار قدیمی بوده که باید با سیستم های به روز جایگزین گردند.

دبیر کمیته دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری در بخش دیگری از سخنان خود اتاق سرور را اصلی ترین بخش یک شبکه در سازمان دانست و گفت: اهداف اصلی در پیاده سازی یک اتاق سرور استاندارد مقاومت سازه یا بنا، ایمنی، نفوذپذیری و اطمینان از صحت داده ها  و تجهیز بر اساس  فن آوری به روز می باشد.

سرپرست دفتر توسعه مدیریت و فناوری اطلاعات همچنین اظهار کرد: انتخاب اتاق سرور مناسب، دور بودن از رطوبت،  عدم وجود لوله های آب، فضای مناسب و عبور امکان لوله و کابل  از جمله ویژگی های یک اتاق سرور مناسب می باشد که بایستی مد نظر قرار گیرد.

وی ایجاد یک اتاق سرور امن با استانداردهای لازم را برای شرکت بسیار ضروری دانست و خاطر نشان کرد: امید است با همکاری  مدیران و کارکنان تمام واحدهای ذی نفع ارتقاء سیستم های همکاران انجام گرفته و تمهیدات لازم اندیشیده شود.

لازم به ذکر است، در این جلسه معاون برنامه ریزی شرکت بر اهمیت فناوری اطلاعات و جایگاه زیرساخت های فن آوری اطلاعات تاکید  و همکاری ارکان مختلف شرکت در تحقق اهداف  دولت الکترونیک  را خواستار شد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات