استاندار فارس:محور لار – جهرم نقش مهمی در اتصال شمال به جنوب کشور دارد

استاندار فارس:محور لار – جهرم نقش مهمی در اتصال شمال به جنوب کشور دارد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عنایت الله رحیمی، استاندار فارس در جریان سفر وزیر راه و شهرسازی به این استان و در مراسم کلنگ زنی پروژه ۳۱ کیلومتری باند دوم مسیر لار به جهرم با تبریک ایام الله دهه فجر درخصوص این طرح اظهار داشت: در جریان سفر امروز وزیر راه و شهرسازی به استان فارس شاهد بازدید و کلنگ زنی چند پروژه بودیم.

وی ادامه داد: ترمینال فرودگاه لارستان یکی از این پروژه ها بود که باند این فرودگاه افتتاح شد. همچنین کلنگ زنی ۱۸۰۰ واحد مسکونی در طرح اقدام ملی و کلنگ زنی طرح ابرار و افتتاح ۵۴ کیلومتر راه روستایی در لارستان را شاهد بودیم که موجب دسترسی سهل و آسان تر روستائیان به مراکز پرجمعیت شهری و درمانی خواهد شد.

وی ادامه داد: این قطعه از بزرگراه لار – جهرم که کلنگ احداث آن توسط وزیر راه و شهرسازی به زمین زده شد ۳۱ کیلومتر است که اهمیت بسیار زیادی دارد. این محور از آن جهت مهم است که شمال و مرکز کشور را به جنوب آن متصل کرده و استان فارس به بنادر جنوبی از جمله بندرعباس و شهید رجایی وصل می شود.

رحیمی تصریح کرد: ترافیک روی این محور به خواست مردم بوده که ایمن سازی و تسهیل روی آن انجام گیرد. خوشبختانه با تلاش های وزارت راه و شهرسازی در این ایام اقدامات مناسبی از جمله برطرف کردن نقاط حادثه خیز و شیروانی کردن جاده ها و نصب روشنایی در مناطقی بوده که نیاز احساس می شده است. امیدواریم با اجرای این قطعه و به بهره برداری رساندن آن رفت و آمد در آن ایمن تر شود.

وی در پایان گفت: همان طور که وزیر راه و شهرسازی تاکید داشت، ایمنی در سفر بیشتر به اصلاح فرهنگ رانندگی و ترافیک بر می گردد که با در دستور کار قرار دادن این موضوع و آموزش آن از طریق صداوسیما مخاطبین متوجه این موضوع می شوند که هر جاده ای یک سرعت مطمئن دارد. امیدواریم با مجموعه این اقدامات شاهد سفرهای ایمن و بدون حادثه هموطنان کشورمان باشیم و با بهره برداری از کل این محور شاهد استفاده مردم کل استان باشیم.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان فارس

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان فارس

    اداره کل راه و شهرسازی استان فارس یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات