پیشنهاد انبوه‌سازان برای دریافت تسهیلات

پیشنهاد انبوه‌سازان برای دریافت تسهیلات

www.BanaNews.irرئیس کانون سراسری انبوه سازان با اعلام اینکه براساس تفاهم نامه با بانک مسکن، تسهیلات تا سقف مصوب بانک مرکزی در اختیار انبوه سازان قرار می‌گیرد، گفت: انبوه سازان پیشنهاد داده‌اند که این رقم بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان باشد، زیرا برای ساخت خانه اقشار مرفه رقم‌های کمتر جوابگو نیست.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ایرج رهبر در گفتگو با مهر درباره اظهار نظر بانک مسکن و بانک ملی مبنی بر اینکه برنامه ای برای پرداخت وام ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومانی به انبوه سازان ندارند، گفت: بانک مسکن در قالب تفاهم نامه ای با انبوه سازان مقرر کرد که تا سقف مصوب سوی بانک مرکزی به انبوه سازان تسهیلات بپردازد که این تسهیلات با سود واقعی و براساس عقود مشارکت اسلامی است.

وی بابیان اینکه به طورحتم برای ساخت خانه برای افراد مرفه نمی توان از وام ۲۰ میلیون تومانی استفاده کرد، اظهار داشت: بانک مسکن الان تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی برای خرید خانه می‌دهد درصورتی که وام مورد نیاز انبوه سازان برای ساخت است و اقشار مرفه را هم در بر می گیرد که هر واحد آن ممکن است تا ۳۰۰ میلیون تومان هم قیمت داشته باشد.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان با بیان اینکه در تفاهم نامه با بانک مسکن، رقم ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومان ذکر نشده است، در عین حال افزود: اما پیشنهاد انبوه سازان به بانک این است که اگر تسهیلات این رقم‌ها باشد، مناسب تر است زیرا برای ساخت مسکن باید سرمایه گذاری بیشتری انجام شود.

وی در همین حال، گفت: بانک ملی در اسفند ماه سال گذشته پیش نویس تفاهم نامه ای را برای انبوه سازان ارسال کرد و برای امضای قرارداد ابراز تمایل کرد که هم اکنون هم این پیش نویس در اختیار انبوه سازان قرار دارد.

 

 

    نظرات