انسداد ۳۲ حلقه چاه غیرمجاز طی یک ماه گذشته در تهران بزرگ

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: طی یک ماه گذشته با انسداد ۳۲ حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه حدود ۳.۹۳ هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و با همکاری کارشناسان حقوقی و با اخذ دستور قضایی طی یک ماه گذشته ۳۲ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق ۱۲۵۳ متر و با دبی ۲۹  مترمکعب پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۳.۹۳ هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

حبیبی با اشاره به اینکه همچنین طی این مدت در بخش آب های زیرزمینی، ۱۴۰ مورد کنترل و بهره برداری، ۱۵ مورد حکم قضایی اجرا و ۶۲ مورد شناسایی چاه غیرمجاز انجام و اخطاریه آن صادر گردیده است، تصریح کرد: با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب ۱۹ دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار نیز اقدام گردید.

حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

مدیر امور آب تهران و پردیس افزود: این امور در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف، وفق قانون توزیع عالانه آب و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات