بهره برداري از نيروگاه خورشيدي 9كيلوواتي در امور برق ...

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق تبريز، نيروگاه خورشيدي امور برق انديشه به ظرفيت 9 كيلووات از نوع خورشيدي متصل به شبكه مي باشد كه بصورت كاربري دو منظوره نيروگاه و پاركينگ در محوطه ي امور برق انديشه در مدت زمان 7 ماه به مبلغ برآوردي بيش از 2 ميليارد ريال طراحي و اجرا شده است.
گفتني است؛ اين نيروگاه با سازه ي تمام گالوانيزه و به صورت سه فاز توسط سه تبديل كننده ي مجزا به شبكه ي داخلي امور مربوطه وصل شده است. همچنين به منظور فراهم سازي امكان مطالعه ي علمي بر روي سيستم، در كنار مصورسازي توليد نيروگاه براي نمايش به عموم، سامانه داراي سيستم مانيتورينگ مجهز به سنسورهاي بادسنج، تشعشع سنج و دماسنج است.
اين پروژه به منظور فرهنگ سازي در توسعه ي بكارگيري انرژي هاي تجديدپذير اجرا شده كه در اجراي آن نيز به جهت عمل به شعار سال به عنوان رونق توليد در كنار حمايت از توليد داخل، تا حد امكان از تجهيزات ساخت داخل استفاده شده است. اين پروژه با تلاش مستقيم دفاتر بازار برق و مهندسي و نظارت در كنار همكاري امور برق انديشه، اداره ي مناقصه، مزايده و قراردادها و دفتر برنامه ريزي و بودجه اجرا شده است.
اين گزارش حاكي است؛ با احداث اين نيروگاه، تعداد كل نيروگاه هاي خورشيدي منصوبه در حوزه ي جغرافياي شركت توزيع نيروي برق تبريز به تعداد 39 مورد و ظرفيت كل 518 كيلووات رسيد. اين تعداد شامل نيروگاه هاي موضوع تامين 20 درصد برق مصرفي ادارات و نهادهاي مشمول از طريق انرژي هاي تجديدپذير و همچنين نيروگاه هاي داراي قرارداد خريد تضميني برق مختص مشتركين است.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات