انجام 7 هزار آزمون روی آب قم برای اطمینان از سلامت شبکه آبرسانی

انجام 7 هزار آزمون روی آب قم برای اطمینان از سلامت شبکه آبرسانی

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی جان صادق‌پور" با اشاره به شیوع ویروس کرونا و شرایط ویژه آن در شهر قم گفت: سقایان شهر کریمه اهل‌بیت(س) نیز در این مدت برای تأمین آب مورد نیاز شهر به صورت شبانه‌روزی در پشت جبهه مبارزه با این ویروس منحوس تلاش کردند و طی این مدت نیز 100 کیلومتر از شبکه آبرسانی برای جلوگیری از ایجاد رسوبات و آلودگی‌های احتمالی شستشو شده است.
وی، رعایت بهداشت فردی را مؤثرترین راه برای جلوگیری از انتقال این بیماری دانست و گفت: با توجه به اینکه آب یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش شاخصه‌های بهداشتی است همکاران ما در شرکت آب و فاضلاب تمام تلاش خود را در این ایام برای استمرار آب در شبکه به کار بستند.
صادق‌پور با قدردانی از جان‌گذشتگی مدافعان سلامت در بیمارستان‌ها در خط مقدم مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: سقایان شهر کریمه اهل‌بیت(س) نیز در این مدت برای تأمین آب مورد نیاز شهر به صورت شبانه‌روزی در پشت جبهه مبارزه با این ویروس منحوس تلاش کردند تا سایه این بیماری هر چه زودتر از سر کشور کم شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با اشاره به افزایش حدود 8 درصدی مصرف آب از ابتدای شیوع کرونا در شهر نسبت به مدت مشابه سال قبل تأکید کرد: ما تمام توان خود را برای تأمین آب و دفع بهداشتی فاضلاب به کار بستیم و امیدواریم مردم عزیز با رعایت بهداشت فردی و البته استفاده بهینه از آب و پرهیز از اسراف، یاری‌رسان خادمان خود در شرکت آب و فاضلاب باشند.
وی با بیان اینکه اکیپ‌های عملیاتی شرکت آب و فاضلاب هم در حوزه کنترل کیفیت و هم در حوزه رسیدگی به حوادث از زمان شیوع ویروس کرونا در حال خدمت به مردم هستند، گفت:  تمام واحدهای عملیاتی شرکت در این مدت در حال آماده باش هستند تا مشکلی برای مردم در زمینه تأمین آب سالم و بهداشتی و دفع فاضلاب ایجاد نشود.
صادق پور همچنین از فعالیت 24 ساعته پرسنل حوادث آب و  فاضلاب و نیز بهره برداران تصفیه‌خانه‌های فاضلاب و حضور هوشیار پرسنل حفاظت فیزیکی جهت محافظت از تاسیسات آب و فاضلاب به منظور تداوم ارائه خدمات خبر داد و کنترل فرایند تصفیه آب، نظافت و گندزدایی تمام آبسارهای فعال در شهر، افزایش نظارت بر سامانه‌های گندزدایی را از دیگر اقدامات انجام شده در این مدت برشمرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اینکه از همان ابتدای شیوع بیماری کرونا با توجه به توصیه‌های صورت گرفته از مردم درخواست کردیم برای دریافت خدمات آب و فاضلاب از خانه خارج نشوند و به صورت تلفنی خدمات خود را دریافت کنند، گفت: در همین راستا سامانه تلفنی 122 آبفای قم به صورت 24 ساعته آماده ارائه 28 نوع خدمت به مردم هستند و طی این مدت به طور متوسط روزانه حدود یک هزار تماس با این مرکز به ثبت رسیده است.
صادق پور تعامل با مرکز بهداشت از طریق کنترل کیفیت جهت تهیه مواد ضدعفونی‌کننده به منظور گندزدایی توسط ارتش در سطح شهر، در اختیار گذاشتن تانکر آبرسانی برای انجام عملیات گندزدایی معابر و تشدید کنترل موارد کیفی و رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی از شرکت مادر تخصصی به منظور رعایت اصول بهداشتی در خصوص کیفیت آب و دفع فاضلاب را از دیگر اقدامات شرکت آب و فاضلاب طی این مدت برشمرد.
وی با بیان اینکه اجرای پروژه‌های توسعه و اصلاح شبکه‌های آب و فاضلاب شهر با شیوع بیماری کرونا تعطیل نشد، اظهار داشت: در این مدت در مناطق مختلف شهر بیش از 10 هزار متر توسعه و اصلاح شبکه‌های آب و فاضلاب داشتیم.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات