پیام تبریک معاون شهر سازی و معماری شهرداری رشت به مناسبت فرارسیدن نوروز 1399

پیام تبریک معاون شهر سازی و معماری شهرداری رشت به مناسبت فرارسیدن نوروز 1399

معاون شهر سازی و معماری شهرداری رشت در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال 1399 هجری شمسی، با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در سال گذشته، سال جدید را سالی پرکار در حوزه ارائه خدمات نوین شهر سازی غیر حضوری بر بستر فناوری اطلاعات به شهروندان فرهنگ شهر رشت خواند.

متن کامل پیام نوروزی دکتر رضا ویسی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

"الحمدلله رب العالمین و الصلاة و السلام علی سیدنا و نبینا أبی القاسم المصطفی محمد صلی الله علیه و آله و علی آله الطیبین الطاهرین"

با سلام، درود، تحیت و شاد باش به ملت شریف ایران اسلامی، شهروندان فرهنگ شهر رشت، و تمامی کسانی که نوروز را گرامی می‌ دارند.

نوروز به معنای سر سبزی و طراوت و نماد خیزش و حیات مجدد و شروع دوباره است. در این روزهای نوروزی و آغازین سال جدید، حلول عید سعید نوروز و شروع سال 1399 را تبریک عرض نموده و امیدوارم با همدلی و تلاش مسئولین امر و همکاری ملت بزرگ ایران، هرچه سریعتر با شکست ویروس منحوس کرونا، آرامش و سلامتی و سرزندگی همیشگی در کشور عزیزمان برقرار شود.

سال گذشته با حمایت شهردار محترم رشت جناب آقای دکتر حاج محمدی و در سایه تلاش همکارانم در حوزه معاونت شهر سازی و معماری مرکز و مناطق و همراهی بسیار خوب معاونت محترم شهر سازی وزارت راه و شهر سازی و دبیر شورای عالی شهر سازی و معماری کشور، و تعامل بی نظیر مسئولین مربوطه در استانداری، اداره کل راه و شهر سازی و شورای اسلامی شهر، موفق شدیم با اصلاح موانع و مشکلات موجود در حوزه ضوابط و مقررات شهر سازی، شاهد افزایش شتاب در روند نوسازی بافت های فرسوده و رونق در صنعت ساختمان در شهر رشت باشیم.

در بخش دیگری از اقدامات، با تشکیل هفتگی کارگاه شهر سازی در حوزه معاونت شهر سازی و معماری و با حضور نمایندگان فنی مناطق، تلاش شد با صدور بخشنامه های لازم، در خصوص شیوه اجرای ضوابط و مقررات، در بین شهرداری های مناطق وحدت رویه ایجاد شود.

شروع ویروس کرونا در جهان و در ایران، نشان داد که دولتها، شهرها، سازمانها و شرکتهای خدمات رسان، در صورت کم توجهی به ظرفیتهای و دستاوردهای روز فناوری اطلاعات و ارتباطات و عدم ارائه خدمات به صورت غیر حضوری به متقاضیان و نرسیدن به استانداردهای شهر هوشمند، در دنیای امروز جایی ندارند. در این راستا و در سالی که گذشت بیشتر تمرکز ما بر اصلاح ضوابط پیچیده، تجمیع بانکهای اطلاعاتی، بهبود فرآیندهای کاری و تهیه مستندات فنی و حقوقی برای آماده سازی بستر های نرم افزاری لازم به منظور ارائه خدمات شهر سازی غیر حضوری به شهروندان بود، که با تلاش مجموعه و تبادل اطلاعات و تجربیات با سایر کلانشهرهای کشور، این مهم انجام شد و در فاز دوم تلاش شد با توسعه زیرساختهای سخت افزاری این فرآیند تکمیل شود که در این خصوص پروژه فیبر نوری آغاز شد، و به فضل الهی با تکمیل پروژه فیبر نوری و ارتقا سخت افزارهای موجود توسط سازمان محترم فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری، در سال جدید، بخش زیادی از خدمات حوزه شهر سازی شهرداری رشت به صورت غیر حضوری و از طریق وب سرویس و موبایل هوشمندی که در دست دارند در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

برنامه های ما در معاونت شهر سازی و معماری شهرداری رشت بر اساس این اهداف والایی چون؛ تکریم ارباب رجوع، سرعت دقت و شفافیت در ارائه خدمات، حذف ضوابط و مقررات و فرآیندهای زائد که باعث سرگردانی متقاضیان و ایجاد رانت می شوند، ارائه خدمات غیر حضوری به شهروندان، نظارت دقیق بر فرآیندهای کاری و در نهایت جلب رضایت شهروندان طراحی شده است، که در سال جدید و با حمایت شورای محترم اسلامی شهر و شهردار محترم و با تلاش مضاعف مجموعه همکاران و همراهی شهروندان فهیم شهر رشت، با سرعت بیشتری مسیرمان را به سوی اهداف بلندمان ادامه می‌دهیم.

در پایان از شهروندان عزیز میخواهم با همکاری و توجه به توصیه های مسئولین و مجموعه بهداشتی و درمانی کشور و استان، زمینه های حفظ سلامتی خود و خانواده و سایر شهروندان را فراهم نمایند.

«یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ، یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ، یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ»

لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات