انعقاد قرارداد ۴۲۰ هزار میلیارد ریالی مسکن مهر تا پایان سال

انعقاد قرارداد ۴۲۰ هزار میلیارد ریالی مسکن مهر تا پایان سال

http://www.bananews.irمدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه تا پایان سال در قالب مسکن مهر ۴۲۰ هزار میلیارد ریال قرارداد منعقد خواهیم کرد، گفت: از طریق فرابورس اوراق مشارکت مسکن مهر به مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال منتشر خواهد شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) قدرت الله شریفی امروز در نشستی خبری در مورد مسکن مهر گفت: در ابتدای طرح مسکن مهر قرار بود که ۶ بانک در اجرای این طرح مشارکت داشته باشند، اما عملا هیچ یک از بانکها به جز بانک مسکن در این طرح مشارکت نکردند.

مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه بر این اساس تامین مالی طرح مسکن مهر بر عهده این بانک قرار گرفت، تصریح کرد: بنابراین با حمایتهای بانک مرکزی و دولت موفق به تامین مالی پروژه مسکن مهر شدیم.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از منابع بانک مرکزی به منظور تامین مالی مسکن مهر بوده است، زیرا این بانک توان تامین مالی این طرح را به تنهایی ندارد، افزود: اگر برداشتی هم از منابع بانک مرکزی صورت گرفته است، بدون مجوز نبوده و با هماهنگی صورت گرفته است بنابراین جریمه ای هم بابت استفاده از منابع بانک مرکزی به بانک مسکن تعلق نمی گیرد.

شریفی از برنامه های این بانک برای فعالیت در بخشهای بین المللی و ارزی و تبدیل شدن به بانک تخصصی و توسعه ای بزرگ جهان اسلام خبرداد و افزود: برای حضور در بازار سرمایه هم اقداماتی را انجام داده ایم، به طوریکه برای انتشار ابزار مالی مانند صکوک اجاره یا اوراق بدهی اسلامی به مبلغ دو هزار میلیارد ریال با بانک مرکزی مکاتباتی را انجام داده ایم و در انتظار دریافت مجوز هستیم.

وی ساماندهی مطالبات معوق بانک را از دیگر برنامه های جدی بانک مسکن برشمرد و بیان کرد: برنامه ریزی شده بود که ۴۰ درصد از مطالبات معوق بانک تا پایان سال وصول شود که در مدت ۵ ماهه ابتدای سال این کار انجام شد و در حال حاضر رقم مطالبات معوق به ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال رسده است.

مدیرعامل بانک مسکن از افزایش سقف انتقال وجوه از کارت بانک مسکن به سایر کارتها به مبلغ ۱۵ میلیون تومان خبرداد و افزود: از طریق فرابورس اوراق مشارکت مسکن مهر منتشر می شود و برای شروع کار مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال از این اوراق با سود ۱۷ درصد منتشر خواهد شد.

وی با بیان اینکه تا پایان سال در قالب مسکن مهر ۴۲ هزار میلیارد تومان قرارداد منعقد خواهیم کرد، افزود: در بخش بافتهای فرسوده هم تسهیلاتی را به متقاضیان پرداخت کرده ایم، در بخش ساخت مسکن نیز وامهای ۳۰ میلیون تومانی پرداخت می شود.

شریفی پرداخت وام ۲۰ میلیون تومانی خرید مسکن را تابع شرایطی دانست و گفت: در حال حاضر وام های ۱۸ میلیون تومانی همچنان پرداخت می شود. افراد می توانند از طریق اوراق مسکن هم تسهیلات مسکن مهر را دریافت کنند. همچنین وام جعاله نیز توسط شعب با سپرده گذاری و یا از طریق اوراق مسکن قابل تامین است.

 

 

    نظرات