ظرفیت تولید آب ژاول در آبفای گیلان ۳۵ هزار لیتر در شبانه‌روز افزایش یافت

ظرفیت تولید آب ژاول در آبفای گیلان ۳۵ هزار لیتر در شبانه‌روز افزایش یافت

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سیدمحسن حسینی" در جلسه استانداری که به منظور ارائه برنامه‌ دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با ویروس کرونا تشکیل شد، با تشکر از کادر درمانی که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند، گفت: همزمان با شیوع ویروس کرونا با افزایش بی‌سابقه مصرف آب مواجه شدیم و در کنار آن افزایش ناشی از مصارف پایان سال و خانه‌تکانی را داشتیم که به منظور تامین آب استان ۷۰۰ لیتر بر ثانیه منابع جدید وارد شبکه توزیع آب شد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر به‌رغم مصارف بالای ناشی از شستشو برای مقابله با ویروس کرونا شبکه به حالت عادی رسیده و پایداری توزیع آب در استان برقرار است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در ادامه افزود: وزارت نیرو تلاش دارد در راستای پویش #بی_وقفه_در_کنار_ شما از امکانات خود برای مقابله با ویروس کرونا استفاده کرده و شرکت آب و فاضلاب استان گیلان نیز در ۵ نقطه از استان دستگاه‌های تولید آب ژاول برای ضدعفونی کردن آب وارد مدار بهره‌برداری نمود که با جایگزینی دستگاه‌های دیگر برای ضدعفونی آب از آب ژاول برای مشارکت در ضدعفونی معابر استفاده می‌کند.
حسینی همچنین اظهار داشت: دستگاه جدیدی نیز در روز گذشته با حضور معاون عمرانی استانداری گیلان مورد بهره‌برداری قرار گرفت و در حال حاضر ظرفیت تولید آب ژاول در استان گیلان ۳۵ هزار لیتر است که ۲۹ هزار لیتر برای ضدعفونی کردن معابر به شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و سپاه تحویل می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به غلظت آب ژاول تحویلی با رقیق شدن ۲۹ هزار لیتر آب ژاول حدود ۱۰۰ هزار لیتر ماده گندزدا تهیه و با هماهنگی معاونت عمرانی توزیع می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان یادآور شد: هیچ انشعابی قطع نخواهد شد ولی به منظور همکاری با مشترکان و جلوگیری از مواجه شدن با افزایش مبالغ در قبوض آب ماه‌های آتی، صدور قبض به روش‌های غیرحضوری انجام می‌شود تا مشترکان در صورت لزوم و تمایل به‌صورت تقسیط با استفاده از روش‌های غیرحضوری پرداخت کنند.
وی در پایان با تاکید بر اینکه هزینه‌های جاری شرکت از محل درآمدها انجام می‌شود خواستار پرداخت قبوض آب بها توسط دستگاه‌های اجرایی استان شد تا خدمات آبرسانی در سطح استان به‌صورت مطمئن و پایدار تداوم یابد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات