ادامه روند احداث پروژه های ساختمان های دولتی و تاسیسات عمومی استان پس از تعطیلات

ادامه روند احداث پروژه های ساختمان های دولتی و تاسیسات عمومی استان پس از تعطیلات

ادامه روند احداث پروژه های ساختمان های دولتی و تاسیسات عمومی استان پس از تعطیلات
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از تعداد 9 پروژه فعال در زمینه اجرای ساختمان های دولتی و تاسیسات عمومی در سطح استان خبر داد
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان اصفهان، علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان، با اعلام گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص اجرای پروژه های دولتی و تاسیسات عمومی این اداره کل در سال 98 گفت:
تعداد 9 پروژه اجرای ساختمان های دولتی و تاسیسات عمومی در سطح استان فعال می باشد که پس از تعطیلات نوروزی و رفع مشکلات بهداشتی روند فعالیتشان ادامه می یابد. مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد این پروژه ها که از 40 تا 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، دارای پیمانکار منتخب بوده و در مجموع برای تکمیل به اعتباری بالغ بر 150 میلیارد ریال نیاز دارند.
قاری قرآن با اشاره به پروژه احداث ساختمان مدیریت بحران و قابلیت های این ساختمان گفت: این پروژه که در باغ فدک استان واقع شده، نخستین ساختمان مدیریت بحران شهری کشور است که به دلیل اینکه ستاد تصمیم گیری در زمان بحران شهری می باشد یکی از پروژه های شاخص این اداره کل به شمار می رود وبا اعتبار هزینه شده 70 میلیارد ریال، در سال 98 به پیشرفت فیزیکی 65 درصدی رسیده است.
وی همچنین از پیشرفت 40 درصدی پروژه ساختمان جدیدالاحداث فرمانداری اردستان بعنوان پروژه شاخص دیگر این اداره کل اشاره کرد و گفت: برای اجرای این پروژه تا کنون 20 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص جزئیات سایر پروژه ها اذعان داشت:
احداث ساختمان توسعه فرمانداری اصفهان دارای 95 درصد پیشرفت فیزیکی بوده و تاکنون برای اجرای این پروژه 30 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
پروژه های احداث ساختمان های توسعه فرمانداری های آران و بیدگل و چادگان بصورت مجزا 20 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده داشتند و به ترتیب دارای پیشرفت فیزیکی 90 و 95 درصدی می باشند.
پروژه های احداث ساختمان محیط زیست گلپایگان و احداث ساختمان بخشداری کویرات آران و بیدگل، دارای پیشرفت فیزیکی 45 درصدی بوده و برای اجرای هریک از این دو پروژه 15 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
پروژه احداث ساختمان بخشداری بخش چنارود با پیشرفت فیزیکی 90 درصد و 5 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده جهت تکمیل و محوطه سازی به 5 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز دارد.
پروژه مرکز بهداشت 10 تخت خوابه رهنان با 20 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و 50 درصد پیشرفت فیزیکی به علوم پزشکی تحویل شده است.
قاری قرآن به 2 پروژه احداث ساختمان های دولتی که کارفرمای آن وزارت راه و شهرسازی می باشد اشاره نمود و گفت: یکی از این پروژه ها احداث ندامتگاه 750 نفری کاشان می باشد برای احداث این پروژه تا کنون 350 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده وبا 95 درصد پیشرفت فیزیکی تقریباً آماده بهره برداری بوده. و در سال جاری افتتاح می گردد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان ادامه داد: ساخت بیمارستان 216 تخت خوابی نجف آباد با زیربنای 18250 متر مربع یک دیگر از پروژه هایی است که مجری آن وزارت راه و شهرسازی می باشد با پیشرفت 45 درصدی ، بدلیل کمبود اعتبارات در حال تفویض و واگذاری به وزارت بهداشت و درمان است.
ایشان همچنین اظهار کرد: پیگیری ها و هماهنگی های این دو پروژه توسط اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان انجام پذیرفته است.
قاری قرآن در پایان عمده مشکلات این پروژه ها را عدم تخصیص اعتبارات بیان نمود و تاکیید کرد قطعا با تزریق اعتبارات لازم می توان با سرعت بیشتری پروژه ها را تکمیل و تحویل نمود
لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات