تسهیلات بانک مسکن و مسکن مهر

تسهیلات بانک مسکن و مسکن مهر

http://www.bananews.ir/مدیرعامل بانک مسکن گفت : سهم تسهیلات اعطایی به خانه های مهر که به روش صنعتی ساخته می شود از مرز ۳۸۰ هزار دستگاه گذشت که ساخت وساز با این روش در کشور بی سابقه است .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ' قدرت الله شریفی ' روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت : بانک مسکن از اواخر سال ۱۳۸۷ مسئولیت اعطای تسهیلات مسکن مهر را به عنوان یک بانک تخصصی برعهده گرفت و طی دوره ۸۹-۱۳۸۸ برای بیش از یک میلیون و ۲۲۶ هزار واحد مسکونی تسهیلات داد .

وی بابیان اینکه طی پنج ماهه نخست امسال اعطای تسهیلات مسکن مهر با پشتیبانی دولت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از شتاب خوبی برخوردار شد ، گفت:افزون بر ۴۳۲ هزار دستگاه واحد مسکونی مهردراین مدت تسهیلات گرفتند که درمجموع ارقام مذکور نشان دهنده این است که بیش از یک میلیون و ۶۵۰ هزار واحد مسکونی از تسهیلات برخوردار شده اند.

شریفی از برنامه ریزی امسال این بانک برای اعطای تسهیلات تاسقف ۴۲ هزار میلیارد ریال خبر داد که این رقم بالغ بر دومیلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی را تحت پوشش قرارمی دهد.

براساس برنامه ریزی صورت گرفته سقف تسهیلات ساخت واحد های مسکونی طرح مهر به روش های سنتی ، نیمه صنعتی و صنعتی سازی به ترتیب ۲۰۰ ، ۲۲۰ و ۲۵۰ میلیون ریال تعیین شده است .

وزارت راه وشهرسازی وعده کرده تا پایان شهریورماه ۱۳۹۰ تعداد ۹۳۷ هزار واحد مسکونی طرح مهر سهمیه مرحله نخست را ، تحویل متقاضیان واجد شرایط خواهد داد .

شریفی خاطرنشان ساخت : ارزش قرار دادهای امضا شده برای اعطای تسهیلات طرح مسکن مهر تا پایان مرداد ماه ۹۰ از رقم ۳۰۹ هزار میلیارد ریال نیز فراتر رفت .

به گفته وی ، بانک مسکن تا پایان پنج ماهه نخست سال جاری در مجموع حدود ۱۹۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای افراد واجد شرایط در طرح مسکن مهر پرداخت .

 

 

    نظرات