شورای شهر شیراز با مصوبات خود از تولید حمایت می‌کند

شورای شهر شیراز با مصوبات خود از تولید حمایت می‌کند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، سید عبدالرزاق موسوی با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال «جهش تولید» گفت: ممکن است در نگاه اول برداشت شود که مخاطب این نامگذاری صرفا بخش‌های اقتصادی اعم از کشاورزی و صنعتی است و در نتیجه تکلیفی متوجه سازمان‌ها و نهادهای دیگری همچون شهرداری و شورای اسلامی شهر نخواهد بود در حالیکه در حقیقت نقش مستقیم و غیرمستقیم مردم و نمایندگان آنها در شورای شهر بسیار مهم و اثرگذار است.
او با تاکید بر اینکه قانونگذار، شورای اسلامی شهر را با هدف پیشبرد برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ایجاد کرده است، اظهار داشت: اعضای شورای شهر می‌توانند با مصوبات خود در جهت تسهیل و تسریع خدمات‌رسانی به مردم، کاهش هزینه‌های اداره شهر، افزایش منابع مالی و همچنین بهینه‌سازی زمان تلاش کنند.
موسوی مهمترین تولید امروز را بهره‌گیری از اندیشه، خلاقیت و نوآوری در جهت استفاده بهینه از ظرفیت‌های منابع انسانی و مادی عنوان کرد و با تاکید بر نقش حمایتی شورای شهر از تولیدکنندگان حوزه مدیریت شهری با کمک دستگاه‌های مسئول، افزود: نقش مردم در تحقق اهداف و شعارهای کلان و به صورت خاص شعار امسال، پررنگ و کلیدی است.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه موضوع مشارکت مردم و ماموریت شوراها در قانون را بسیار مهم توصیف و تصریح کرد: در ماده یک قانون شوراها و در موضوع ماموریت آن این گونه عنوان شده است که پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور رفاهی از طریق همکاری مردم و با توجه به مقتضیات محلی باید انجام شود.
موسوی با اشاره به اینکه این مساله ماموریت اصلی شوراست، عنوان داشت: در بند ۵ ماده ۸۰ همین قانون، شورا موظف شده است باهمکاری دستگاه‌ها و سازمان‌های ذیربط در خصوص مشارکت مردم در انجام خدمات اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، فرهنگی و آموزشی و سایر امور رفاهی برنامه‌ریزی کند.
او تاکید کرد: شرط اولیه و اساسی تحقق اهداف و شعارهای کلان، اختصاص وقت کافی کمیسیون‌های تخصصی شورا و به ویژه روسای آن به این مساله است که من از همکاران خودم این درخواست را دارم که در سال پیش رو تمام تلاش خود را در این خصوص به کار گیرند.
او با اشاره به تکلیف شورای پنجم شیراز برای اطلاع‌رسانی گزارش عملکرد شورا و کمیسیون‌ها به مردم به صورت فصلی، بیان کرد: شهرداری نیز مکلف است گزارش عملکرد خود را به اطلاع مردم برساند همانطور که ما وظیفه داریم گزارش عملکرد مالی اعم از درآمد و هزینه را به مردم بگوئیم چرا که همه اینها تکالیف قانونی است و شورا خودش باید در اجرای قانون پیش‌قدم باشد.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات