نوسازی ۳۰۷ دستگاه تاکسی فرسوده در سال ۹۸/ مجهز شدن ۹ هزار دستگاه ...

نوسازی ۳۰۷ دستگاه تاکسی فرسوده در سال ۹۸/ مجهز شدن ۹ هزار دستگاه ...

نوسازی ۳۰۷ دستگاه تاکسی فرسوده در سال ۹۸/ مجهز شدن ۹ هزار دستگاه تاکسی به سیستم پرداخت الکترونیک با کیوآرکد(تاپ)

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد گفت: در راستای کمک به کاهش آلودگی هوا سال گذشته ۳۰۷ دستگاه تاکسی فرسوده نوسازی شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، احمد محبی امروز در بازدید شهردار از اقدامات سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی که با حضور معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد انجام شد، افزود: علی رغم تمام تلاش های انجام شده و در نظر گرفتن تسهیلات از سه هزار خودرو فرسوده مالکان ۸۲۸ خودرو در سایت موفق به نام نویسی شدند.
وی اضافه کرد: از این تعداد نیز پرونده ۵۳۴ متقاضی تکمیل وبه بانک برای دریافت تسهیلات ارسال شد که از این میان ۴۲۵ نفر برای دریافت تاکسی نو به شرکت ایران خودرومعرفی شدند.
وی تصریح کرد: با توجه به محدودیت ها در تامین خودرو از تعداد ۴۲۵ متقاضی معرفی شده به شرکت ایران خودرو ۳۰۷ نفر موفق به تحویل گرفتن تاکسی نو در سال ۹۸شدند.
وی با بیان اینکه به دنبال استفاده از ظرفیت های ماده ۱۲ قانون هوای پاک برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی هستیم اظهارکرد: قرار بر این است تا از این طریق تعدادی تاکسی سمند هیبریدی کم مصرف واگذار شود که به عنوان اولین شهرداری درکشور برای خریداری این تاکسی ها اعلام آمادگی کرده ایم.
محبی با اشاره به تاکیدات شهردار مشهد مبنی بر ایجاد زیرساخت های لازم برای حذف پرداخت نقدی کرایه تاکسی و الکترونیکی کردن آن ادامه داد: از سال گذشته به سمت الکترونیکی کردن پرداخت کرایه تاکسی حرکت کرده و دراین راستا تا کنون ۹هزار دستگاه تاکسی مجهز به سیستم پرداخت الکترونیکی از طریق کیوآرکد( تاپ ) که به سادگی قابل نصب بر روی گوشی تلفن های همراه است شده اند و ما بقی تاکسی ها نیز به زودی مجهز به این سیستم خواهند شد.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد در خصوص اقدامات انجام شده در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نیز گفت: در این راستا روزانه و به صورت مستمر داخل و بدنه بیرونی تاکسی ها به وسیله دستگاه مکانیزه مه پاش و همچنین تیم های سیار ضد عفونی شده و پک های بهداشتی میان تاکسیرانان توزیع می شود.
وی افزود: همچنین برای پیشگیری ازخطر ابتلای تاکسیرانان و مسافران به ویروس کرونا صندلی راننده با کاور از قسمت مسافران جداسازی شده و تاکسیرانان تنها مجوز سوار کردن ۳ مسافر را دارند.

مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات