معیار اختصاص وام ۳۰ میلیون تومانی مسکن به خبرنگاران

معیار اختصاص وام ۳۰ میلیون تومانی مسکن به خبرنگاران

http://www.bananews.ir/اختصاص وام ۳۰ میلیون تومانی مسکن به خبرنگاران موضوعی بود که با مطرح شدن مجددش در مراسم تقدیر از خبرنگاران برتر از سوی رییس جمهوری رنگ و بویی تازه‌ به خود گرفت و وعده مجدد اختصاص این وام از سوی وزیر ارشاد در ماه گذشته دوباره توجه فعالان رسانه‌یی را به دنبال داشت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) انتشار خبر اختصاص این وام در مقطعی افکار را به سمت تحویل واحدهای خالی مسکن مهر به خبرنگاران برده بود اما این فرضیه با اظهارات معاون مطبوعاتی ارشاد مبنی بر اینکه "این تسهیلات خارج از بحث مسکن مهر و هدیه‌های رییس جمهوری است" رد شد، به طوریکه به گفته محمدزاده این وام در جهت ساخت مسکن است و تا پایان امسال به پنج هزار خبرنگار به صورت خارج از نوبت پرداخت می‌شود.

امیدواری مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توانست به سرعت موج جدیدی را در بین اصحاب رسانه در راستای دریافت این وام ایجاد کند؛ معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد عنوان کرد که این وام تنها به واجدین شرایط تعلق می‌گیرد و در مرحله اول، ۵ هزار نفر در نظر گرفته شده برای دریافت وام دارای شرایط دریافت نیستند.

درباره این شرایط و معیارهای دریافت وام هیچ سخنی به میان نیامده است و معاونت مطبوعاتی نیز در پاسخ به چگونگی معیارها از بیان آن در آینده خبر داده است اما وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفته است "این وام تا سقف ۵ هزار نفر ارائه خواهد شد که شرایط و جزئیات آن بعدا اعلام می‌شود ولی هر فردی که خبرنگار باشد، می‌تواند از این وام استفاده کند".

البته معاون امورمطبوعاتی ارشاد در این باره به ایسنا گفته بود که دستورالعمل اجرایی پرداخت این وام به متقاضیان واجد شرایط به زودی ابلاغ می‌شود که این موضوع نیازمند برگزاری جلسات و دستورالعمل‌هایی بین بخش‌های دیگر همچون بانک مرکزی، وزارت مسکن و دفتر رییس جمهوری است.

در هر حال خبرنگاران باید توجه داشته باشند که طبق گفته وزیر ارشاد این وام برای ساخت مسکن به خبرنگارانی داده می‌شود که مشخصات و فعالیت‌هایشان را در سامانه بانک اطلاعاتی "سمان" درج کرده باشند و اگر تعداد درخواست‌کنندگان وام بیش‌تر از ۵ هزار نفر باشد، اولیت‌بندی برای اعطای این وام انجام خواهد شد.

 

 

    نظرات