تشکیل ۲۷۷ مورد پرونده تخلف محیط زیستی در سال ۹۸/ بیش از۱۳۰ هزار متر مربع اراضی محیط زیست رفع تصرف شد

تشکیل ۲۷۷ مورد پرونده تخلف محیط زیستی در سال ۹۸/ بیش از۱۳۰ هزار متر مربع اراضی محیط زیست رفع تصرف شد

به گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران، علی امرالهی در اینخصوص اظهار کرد: در سال ۹۸ در مجموع ۲۷۷ پرونده قانونی علیه تخلفات صورت گرفته محیط زیستی در استان تهران در مراجع قضایی طرح شد که از این تعداد ۱۰۹ پرونده مربوط به تخلفات حوزه آلودگی هوا، ۶۲ پرونده مربوط به شکارغیرمجاز حیات وحش، حمل سلاح و نگهداری غیرمجاز گونه ها و ۵۹ پرونده هم متعلق به تخلفات شروع به شکار بود.

وی افزود: همچنین ۴۰ پرونده درخصوص صید غیرمجاز، ۷ پرونده مربوط به تعلیف غیر مجاز دام و ۱۴ پرونده هم در موارد متفرقه دیگر طرح و پیگیری شد.

رییس اداره حقوقی محیط زیست استان تهران با بیان اینکه در مرحله رسیدگی ۲۰۱ پرونده منجر به صدور احکام مربوطه شد، تصریح کرد: بیش از ۸۰ درصد آرائ صادره به نفع محیط زیست بوده و در مابقی پرونده ها، شکایت محیط زیست در مرحله بدوی در مراجع قضایی وارد شناخته نشده و احکام صادره با اعتراض محیط زیست در دادگاه های تجدیدنظراستان تهران درحال پیگیری است.

امرالهی همچنین با اشاره به پیگیری های این اداره کل درخصوص تصرفات اراضی و اعاده به وضعیت سابق گفت: در سال ۹۸ میزان ۱۳۰۸۵۵ متر مربع از اراضی تصرف شده از چنگال سودجویان خارج شد و به بیت المال بازگشت.

رییس اداره حقوقی محیط زیست استان تهران در پایان تاکید کرد: طرح این دعاوی و تشکیل پرونده های قانونی علیه هم اشخاص حقیقی و هم حقوقی اعم از صاحبان صنایع و متولیان شهری بوده و در حوزه سلامت شهروندان محیط زیست با هیچ فردی مصالحه و تعارف ندارد و قطعا برخوردها سخت و قانونی بوده و خواهد بود.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات