کسب رتبه برتر اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در اجرایی احکام ورتبه سوم درحوزه املاک و حقوقی

کسب رتبه برتر اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در اجرایی احکام ورتبه سوم درحوزه املاک و حقوقی

کسب رتبه برتر اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در اجرایی احکام ورتبه سوم درحوزه املاک و حقوقی/واگذاری اراضی به ۹۳۷ نفر از اقشار ویژه استان اصفهان/ اخذ اسناد مالکیت اراضی دولتی به میزان بیش از ۱۱۰۰ هکتار در سطح استان با سقف امتیاز ۱۰۰ درصد
معاون املاک و حقوقی راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد: براساس شاخص های اختصاصی ارزیابی عملکرد، این حوزه به لحاظ پیشی گرفتن از برنامه های تعریف شده، رتبه اول کشوری را کسب کرد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان اصفهان، عبدالحسین پارسایی راد با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده حوزه املاک و حقوقی این اداره کل در سال ۹۸ گفت: جهت اجرای قانون زمین شهری، با برنامه ریزی و تلاش های صورت گرفته اسناد مالکیت یک هزار و ۱۳۱ هکتار از اراضی دولتی، بنام دولت با نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن اخذ شد.
وی افزود: در راستای واگذاری اراضی به اقشار ویژه از جمله خانواده شهدا، جانبازان، آزادگان، ایثارگران و خانواده های دارای حداقل دو معلول، این اداره کل در سال گذشته به تعداد ۹۳۷ نفر متقاضی واجد شرایط، واگذاری داشته است. که از این میان ۱۷۰ هکتار واگذاری غیرمسکونی و ۸هزار و ۲۶۱ واحد واگذاری مسکونی صورت پذیرفته است. ایشان همچنین این طرح را در راستای حمایت اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر با برنامه‌ریزی‌های انجام شده مشکلی در روند واگذاری وجود ندارد و این طرح کماکان ادامه دارد.
معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان در خصوص دیگر اقدامات انجام شده این حوزه بیان داشت: در بخش حقوقی ، تعداد ۹۰۰ پرونده در جریان بوده که آراء صادره آن، له دولت (به سود دولت) تعیین تکلیف شده است همچنین سال گذشته در بخش املاک تعداد ۸۰۰ صورتمجلس تفکیکی در سطح و طبقات تهیه شده است.
وی در پایان به واگذاری و پرداخت حد نصاب مالکانه از محل موجودی اراضی دولتی به متراژ ۵۰۰۰ متر مربع اشاره کرد و گفت: طبق شاخص های اختصاصی در سال ۹۸ به لحاظ پیشی گرفتن از برنامه های تعریف شده، این حوزه حائز کسب رتبه برتر در اجرایی احکام ورتبه سوم حوزه املاک وحقوقی در سطح کشور شده است.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات