نیکزاد و جزئیات مسکن مهر دانشجویی

نیکزاد و جزئیات مسکن مهر دانشجویی

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی با بیان شرایط ثبت نام مسکن مهر دانشجویی، گفت: بومی بودن و سابقه سکونت ۵ ساله در مسکن مهر به عنوان شرط مسکن مهر دانشجویی اجرایی نمی‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد در گفتگو با مهر درباره مسکن مهر دانشجویی، گفت: دانشجویانی که برای مسکن مهر ثبت نام می کنند شرایط ویژه و خاصی را به نسبت دیگر متقاضیان دارند.

وی با اشاره به ویژگی های مسکن مهر دانشجویی، اظهار داشت: دانشجویان بدون در نظرگرفتن محل سکونت و مدت زمان سکونت که در مسکن مهر ۵ ساله است می توانند ثبت نام کنند.

وزیر راه و شهرسازی درباره آورده دانشجویان متقاضی، بیان کرد: آورده این دسته از متقاضیان مانند دیگر شرایط مسکن مهر است و تفاوتی ندارد و تنها اختلاف در محل سکونت و سابقه سکونت در یک شهر است.

به گزارش مهر، بنابر شرایط مسکن مهر، متقاضیان باید مدت ۵ سال در شهری که متقاضی دریافت مسکن هستند سابقه سکونت داشته باشند وساکنان دیگر شهرها نمی توانند برای مسکن مهر در شهر دیگری اقدام کنند اما وزارت راه و شهرسازی برای رفاه دانشجویان این گزینه را در نظر نگرفته است.

در این رابطه مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم هم در گفتگو با مهر به ثبت نام دانشجویان متأهل متقاضی "مسکن مهر دانشجویی" از ماه‌های نخست سال تحصیلی ۹۱ - ۹۰ اشاره کرده و گفته بود: طرح "مسکن مهر دانشجویی" یکی از قطعه‌های بحث تسهیل ازدواج دانشجویی است که برای محقق شدن آن در حال انجام مذاکره با وزارت راه و شهرسازی هستیم.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم از انجام توافقاتی برای ارائه تسهیلات مسکن مهر به دانشجویان متأهل خبر داده و تصریح کرده بود: البته بحث "مسکن مهر دانشجویی" موضوعی نیست که به طور آنی انجام شود بلکه در حال انجام کار فنی بر روی آن هستیم.

 

 

 

    نظرات