بزرگراه امام علی(ع) تا شهر ری ادامه می‌یابد

بزرگراه امام علی(ع) تا شهر ری ادامه می‌یابد

http://www.bananews.ir/معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: طرح اتصال بزرگراه امام ‌علی(ع) به شهر ری در کمیسیون عمران و زیرساخت‌های شهری به تصویب رسیده و تهیه طرح اجرائی آن در دستور کار قرار گرفته‌است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، مازیارحسینی معاون فنی و عمرانی شهردار تهران ضمن اعلام این خبر افزود : هم اکنون سازمان مشاور فنی و مهندسی با همکاری معاونت شهرسازی و معماری ، معاونت حمل و نقل و ترافیک و شهرداری منطقه ۲۰ مشغول تکمیل مطالعات و آماده‌سازی نقشه‌های اجرایی طرح هستند تا انشاءالله پس از بررسی و تصویب طرح در مراجع ذیربط نسبت به آغاز عملیات اجرایی اقدام شود.

لازم به ‌ذکر است بزرگراه امام‌علی ‌(ع) به‌عنوان طویل ‌ترین بزرگراه شمالی ، جنوبی شهر تهران از بزرگراه ارتش شروع ‌و براساس نقشه‌های قبلی با طی مسافتی درحدود ۱۵ کیلومتر تا بزرگراه آزادگان ادامه می‌یافت ؛ اما با ‌دستور اخیر شهردار تهران این معبرشریانی تا بزرگراه شهید ‌آوینی امتداد خواهدیافت.

بزرگراه امام‌علی(ع) حد فاصل بزرگراه ارتش تا مسیل باختر پیش از این احداث ‌شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته ‌بود اما بخش اعظم آن با ‌توجه‌ به‌‌گذر ‌از بافت متراکم مسکونی ، سالیان متمادی از دستور کار اجرایی خارج شده‌بود.

هم اکنون با بسیج تمامی امکانات و منابع ، کار احداث و تکمیل این بزرگراه با عبور از مناطق ۷،۸،۱۳،۱۴،۱۵ و ۲۰ در دستور کار معاونت فنی و عمرانی قرار گرفته ‌است که این امر باعث رفع بلاتکلیفی چندین‌ ساله مردمی که منازل ایشان در مسیر پوسته طرح قرار دارد ، می‌شود .

 

 

    نظرات