دومین فراخوان طراحی مجسمه‌های جلوخان آرامگاه فردوسی

دومین فراخوان طراحی مجسمه‌های جلوخان آرامگاه فردوسی

دومین فراخوان طراحی مجسمه‌های جلوخان آرامگاه فردوسی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، به منظور تکریم جایگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی و تقویت هویت ملی مذهبی ایرانیان، فراخوان طراحی وسیع جلوخان آرامگاه فردوسی منتشر شد.
در طراحی محوطه جدید، هشت نقطه شاخص جهت نصب آثار حجمی مرتبط با فردوسی و داستان‌های شاهنامه در نظر گرفته شده که برای پنج نقطه آن در فراخوان قبلی، آثار مرتبط با موضوعات مذکور انتخاب شده و هم‌اکنون در حال اجرا هستند.
این فراخوان، دعوتنامه‌ای برای هنرمندان مجسمه‌ساز است تا پیشنهادهای طراحی خود را برای سه نقطه باقی‌مانده و منطبق با شرایط فراخوان به اداره هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد ارائه دهند.
براساس این فراخوان، موضوعاتی همچون نبرد سام نریمان و اژدهای کشف‌رود، داستان سیاوش و فرازی از زندگی تهمینه، از موضوعات پیشنهادی برای ساخت آثار حجمی و مجسمه‌های آرامگاه فردوسی هستند.
هنرمندان مجسمه‌ساز برای شرکت در این فراخوان می‌توانند فایل تصاویر و توضیحات طرح (۳D)یا ماکت پیشنهادی خود را حداکثر تا ۳۱ خرداد ماه به نشانی ایمیل mashhad.sculpture@gmail.com ارسال کنند. همچنین در موضوع ایمیل، عنوان «فراخوان جلوخان آرامگاه فردوسی» ذکر شود.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به دبیرخانه این فراخوان به نشانی مشهد، انتهای خیابان شهید بهشتی، اداره هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مراجعه کنند یا با شماره ۳۸۴۱۳۹۰۰ تماس حاصل نمایند.
لازم به ذکر است که نتایج اولیه این فراخوان، در روز پانزدهم تیرماه اعلام خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات