کمک ۱۶۰میلیارد ریالی به معیشت خانوارهای کم درآمد آسیب دیده از شیوع ...

کمک ۱۶۰میلیارد ریالی به معیشت خانوارهای کم درآمد آسیب دیده از شیوع ...

کمک ۱۶۰میلیارد ریالی به معیشت خانوارهای کم درآمد آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا/ معابر خاکی مشهد آسفالت می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، امروز در نود ودومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد، لایحه کمک به معیشت خانوارهای کم آمد آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا در دستور کار قرارگرفت و پس از تصویب، به شهرداری مشهد اجازه داده شد، به‌منظور تامین سبد معیشتی برای سرپرست خانوارهای کم‌درآمد آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا، تا سقف مبلغ ۱۶۰ میلیارد ریال اقدام و هزینه‌های ناشی از اجرای این مصوبه را در لایحه اصلاح بودجه سال ۱۳۹۹ منعکس کند.
معابر خاکی مشهد آسفالت می‌شود
یکی دیگر از دستور جلسه‌های علنی امروز شورای شهر مشهد، لایحه آسفالت معابر خاکی مشهد بود، خلیل الله کاظمی معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد در دفاع از این لایحه گفت: حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار مترمربع معابر خاکی درنقاط مختلف شهر به‌ویژه مناطق حاشیه‌ای وجود دارد.
وی با بیان اینکه سال گذشته با اعتبار مناسبی که شورای اسلامی شهر مشهد به موضوع آسفالت اختصاص داد، بیش از سه میلیون و ۶۰۰ هزار مترمربع از معابر مشهد آسفالت شد، افزود: با این حال معابر مناطق دو، سه، چهار وضعیت خوبی ندارند .
معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد بیان کرد: با وجود تمایل شهرداری به آسفالت این معابر، به دلیل اینکه از قبل مصوبه مشارکت شهروندان وجود داشته، سال گذشته نتوانستیم آسفالت برخی معابر را انجام دهیم.
کاظمی با اشاره به اینکه درخواست ما از شورای شهر این است که بدون مشارکت شهروندان در مناطقی که طرح تفصیلی در آن وجود دارد،کار آسفالت انجام شود تصریح کرد: در مجموع یک میلیون و ۲۰۰ هزار مترمربع معابر خاکی در مشهد وجود دارد که در این میان برخی دارای طرح تفصیلی مصوب است، اما جزو پروژه‌های اولویت‌دار نیستند.
وی اضافه کرد: البته معابری هم وجود دارند که طرح تفصیلی ندارد، اما بافت مسکونی و شهری در این محل‌ها شکل گرفته‌ است، بنابراین درخواست داریم برای اولویت‌بندی آسفالت این معابر، کمیته‌ای تشکیل شود تا بر اساس خروجی این کمیته، آسفالت انجام شود.
معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: بودجه مورد نیاز برای آسفالت حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار مترمربع از معابر خاکی مذکور حدود ۶۰ میلیارد تومان است، در حالی که بودجه مدنظر شورا در این حوزه حدود ۱۸۰ میلیارد تومان بوده است.
پس از بحث وبررسی شورای شهر با این لایحه شهرداری مشهد موافقت و آن را به تصویب رساند.
فعالیت خطوط قطار شهری و اتوبوسرانی از تاریخ ۶ خردادماه ۹۹
همچنین در ادامه جلسه علنی امروز شورای شهر مشهد لایحه نحوه فعالیت خطوط قطار شهری و اتوبوسرانی مشهد در دستور کار قرار گرفت و پس از تصویب به شهرداری مشهد اجازه داده شد، با توجه به ضرورت سرویس‌دهی خطوط حمل‌ونقل همگانی به صاحبان مشاغل و اصنافی که حضور آنان در محل کار اجتناب‌ناپذیر است و با عنایت به ضرورت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، درخصوص ساعت و نحوه فعالیت کلیه ناوگان حمل و نقل همگانی اتوبوسرانی و مینی‌بوس‌رانی (خطوط روزانه و شبانه و خطوط قطار شهری) از تاریخ ۶ خرداد ماه با تایید و هماهنگی ستاد مقابله با کرونا، مطابق نظر شهردار مشهد اقدام کنند.
افزایش نرخ کرایه تاکسی‌های شهر مشهد در سال ۱۳۹۹
در ادامه این جلسه لایحه افزایش نرخ کرایه تاکسی‌های شهر مشهد در سال۹۹ در دستورکار قرار گرفت و پس از تصویب به شهرداری مشهد اجازه داده شد، نسبت به افزایش نرخ کرایه انواع تاکسی‌های درون شهری، به میزان ۱۵ تا ۴۵ درصد به ماخذ کرایه مصوب سال ۹۸، برابر جدول پیوست شده به لایحه اقدام کند.
نرخ کرایه انواع تاکسی‌ها در شب، از ساعت ۲۲ الی ۶ با اعمال ضریب شب‌کاری (جدول پیوست) نسبت به نرخ کرایه روز تاکسی در کاربری های مختلف تعیین می‌شود که در صورت راه‌اندازی سامانه الکترونیکی مدیریت اعزام در ناوگان تاکسیرانی، شیفت شب در تابستان از ساعت ۲۳ الی ۶ تعیین و محاسبه خواهد شد.
همچنین تصویب لایحه اصلاح بسته تشویقی بازآفرینی محلات هدف بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری، لایحه اقدامات حمایتی از بهره‌برداران جایگاه‌های گاز (CNG) در شرایط شیوع ویروس کرونا، لایحه تعمیرات اساسی، بازسازی و نوسازی (اورهال) پارکینگ‌های مکانیزه موجود،لایحه تغییر نام بولوار حسن آباد واقع در شهرک صنعتی توس به نام مرحوم ایرج یزدان بخش، لایحه تاسیس سرای محله در محلات شهر مشهد ولایحه دوفوریتی تعیین تکلیف پروژه‌های بلاتکلیف منطقه ثامن از دیگر مصوبات نود و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد بود.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات