نیکزاد و افزایش صدور خدمات فنى مهندسى ایران به ونزوئلا

نیکزاد و افزایش صدور خدمات فنى مهندسى ایران به ونزوئلا

http://www.bananews.irوزیر راه و شهرسازی با حضور در فرودگاه کاراکاس با اشاره به موفقیت‌های پیمانکاران ایرانی، بر افزایش میزان صدور خدمات فنی مهندسی ایران در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی، مهندس علی نیکزاد که به منظور تشکیل هفتمین کمیسیون همکاری مشترک ایران و ونزوئلا به کاراکاس سفر کرده است، بیان داشت: برقراری خط هوایی بین تهران - کاراکاس، ساخت بزرگراه و راه های روستایی و نیز افزایش میزان صدور خدمات فنی مهندسی از طرح های مشترک دو کشور در آینده ای نزدیک خواهد بود.

وی افزود: قرارداد ساخت ۱۷هزار واحد مسکونی دیگر به دست پیمانکاران ایرانی در شهرهای ونزوئلا به ارزش چهار میلیارد دلار در روزهای آینده به امضا می رسد.

وزیر راه و شهرسازی کشورمان که در آستانه برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور به ونزوئلا سفر کرده است، اظهار داشت: با توجه به رضایت دولت و مردم ونزوئلا از اجرای به موقع و استاندارد ساخت مسکن به وسیله پیمانکاران ایرانی، ساخت ۱۷ هزار واحد مسکونی جدید نیز به مهندسان ایرانی واگذار می‌شود.

همنچنین وزیر راه و شهرسازی ایران و وزیر علوم و فناوری ونزوئلا هفتمین نشست مشترک همکاری های دو کشور را افتتاح کردند.

ریکاردو منندز در این مراسم که در کاراکاس برگزار شد، گفت: علاوه بر همسو بودن سیاست های دو کشور در قبال تحولات جهانی و مبارزه با استعمار ، سطح خوب مناسبات اقتصادی و صنعتی نشانه مشترکات زیاد دو کشور است.

طرف ونزوئلایی این نشست همچنین با اشاره به تجربیات مناسب و عملکرد خوب شرکت های ایرانی در انجام تعهداتشان ، خواهان افزایش سطح همکاری ها شد.

وزیر علوم و فناوری ونزوئلا همچنین خاطرنشان کرد: در بخش مسکن، انرژی و کارخانه‌های تولید مواد غذایی تعهدات طرف ایرانی به خوبی اجرا شده و در سایر بخش ها نیز افزایش سرعت اجرایی شدن توافق‌های قبلی ضروری است.

مهندس علی نیکزاد هم در این نشست از گسترش همکارهای ایران و ونزوئلا و نیز افزایش صدور خدمات فنی مهندسی کشورمان خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: صدور دانش فنی و مهندسی ایران به ونزوئلا در زمینه های ساخت مسکن، کشاورزی، آب و برق، زمین شناسی، بیمه و امور بانکی، نفت و راهسازی از جمله زمینه های همکاری دو کشور خواهد بود.

در هفتمین نشست کمیسیون همکاری های مشترک ایران و ونزوئلا ، هفت کمیته تخصصی شامل صنعت، تجارت و معدن، مسکن و راه و ترابری، کشاورزی، آب، برق، نیرو و محیط زیست، بیمه و امور بانکی، نفت و انرژی و کمیته امور متفرقه، زمینه های همکاری های جدید دو کشور را بررسی می کنند تا پس از نهایی شدن توافقات، اسناد آن ها برای اجرایی شدن به امضای مقامات دو طرف برسد.

تاکنون ده هزار واحد مسکونی به دست شرکت های خانه سازی ایرانی در ونزوئلا ساخته و تحویل شده است و ساخت بیش از هفت هزار واحد مسکونی دیگر نیز در مراحل پایانی قرار دارد.

 

 

    نظرات