مردم در خصوص اقدامات مدیریت شهری قضاوت خواهند کرد/ زمان افتتاح «کوه ...

مردم در خصوص اقدامات مدیریت شهری قضاوت خواهند کرد/ زمان افتتاح «کوه ...

شهردار مشهد در اولین جلسه شورای اداری شهرداری در سال جاری؛

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی، در اولین جلسه شورای اداری شهرداری در سال جاری با اشاره به اقدامات انجام شده در مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: مدیریت شهری مشهد، تحت تاثیر کرونا و آثار آن قرارگرفته است و ما از آن به عنوان فرصتی برای خدمت رسانی به مردم استفاده کردیم.
وی افزود: همه ما در شهر تردد می کنیم و واکنش مردم نسبت به اقداماتی که برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا انجام شده را مشاهده می کنیم، در کنار آن در جریان گزارش اقدامات سایر دستگاه ها نیز قرار داریم به همین جهت معتقدم که اقدامات مدیریت شهری در این بازه زمانی، نشان دهنده عزم خدمت به مردم و موفقیت در این مسیر است.
تقدیر وزیر کشور از اقدامات شهرداری مشهد
شهردار مشهد با بیان این که با وجود نگاه انتقادی به عملکرد ها، معتقدم مدیریت شهری مشهد در حوزه پیشگیری از شیوع کرونا یکی از موفق ترین دستگاه ها در کشور و استان بوده است، بیان کرد: وزیر کشور نیز در جلسه ای که با حضور تعدادی از شهرداران کلانشهرها برگزار شد، ضمن تقدیر از اقدامات شهرداری مشهد در حوزه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اعلام کرده است که مدیریت شهرداری مشهد با فاصله زیاد، در حوزه مقابله با کرونا از سایر شهرهای کشور جلوتر بوده است.
کلائی خاطرنشان کرد کرد: فارغ از این که در مقابله با کرونا چه کرده ایم، آثار کرونا بر حوزه های مختلف برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی اضافه کرد: مردم از لحاظ اقتصادی و اجتماعی آسیب پذیر بودند، اما با شیوع کرونا آسیب پذیرتر شده اند و در حال حاضر با شهروندانی مواجه هستیم که درآمد خود را از دست داده اند بنابراین نمی توانیم بر تاثیر این موضوع روی عملکرد مدیریت شهری غافل شویم.
شهردار مشهد با اشاره به این که برنامه های مرتبط با استقبال از بهار امسال نیز با همان شدت سال های گذشته انجام شد، تصریح کرد: با وجود این برنامه ها، حال مردم خوب نشد زیرا فشارهای اقتصادی مردم را در وضعیت شکننده ای قرار داده است، لذا در این موقعیت هم باید به این موضوع توجه داشته باشیم و هم بار آسیب ناشی از این وضعیت را کاهش دهیم.

اقدامات شهرداری مشهد باید در راستای بهتر شدن حال مردم باشد
کلائی با بیان این که ما به دنبال رضایت و رفاه مردم هستیم، گفت: اکنون مردم آسیب دیده اند به همین دلیل اقدامات شهرداری مشهد باید در راستای بهتر شدن حال مردم باشد.
کلائی مطرح کرد: ما در آغاز فعالیت کاری برای هر ۶ ماه و هرسال برنامه ها و هدف های مشخصی را تعیین کرده ایم؛ در سال ۹۷ به دنبال کاهش بار مالی بودیم که این اتفاق افتاد و در ۶ ماهه اول سال گذشته نیز اراده ما بر آغاز پروژه های عمرانی و زیرساختی و سرعت بخشیدن به آن بود که این امر نیز محقق شد.
تحقق بیش از ۱۰۰ درصدی درآمد ۱۱ منطقه شهرداری مشهد در ۶ ماهه دوم سال گذشته
وی ادامه داد: در ۶ ماهه دوم سال گذشته تمرکز مان را در فاصله گیری از بحران های مالی و استفاده از ظرفیت های اقتصادی و رونق بخشی به حوزه اقتصاد گذاشتیم که این موضوع نیز محقق شد، در حالی که کشور با رکود اقتصادی روبه رو بود از ۱۲ منطقه شهرداری ۱۱ منطقه در تحقق درآمد از مرز ۱۰۰درصد عبور کردند، اقدامی که در کلام آسان به نظر می رسد اما با تلاش همه همکاران در صف و ستاد محقق شد.
شهردار مشهد با بیان این که واقعیت این است که برنامه ما برای شش ماهه اول سال ۹۹ که حدود ۴۵ درصد از آن گذشته نیز تمرکز بر حوزه های اجتماعی و اقتصادی است، اظهارکرد: بر این اساس باید تمامی تلاشمان را برای استفاده از فرصت های اقتصادی و ظرفیت های مالی جهت حفظ سرعت پروژه های در حال اجرا و درگیر نشدن در رکود اقتصادی حاکم برکشور به کار بگیریم.
کلائی بیان کرد: شهرداری مشهد درحالی در همه بخش ها موفق عمل کرده است که شهرداری تهران اکنون درگیر پرداخت حقوق کارمندان است.
وی افزود: اگر می خواهیم پروژه های بزرگ را ادامه دهیم، باید قدم های پر ریسک تری برداریم و از نظر اجتماعی نیز به دنبال بهتر کردن حال مردم باشیم و از ظرفیت هایی که در کلانشهر مشهد وجود دارد بیشتر استفاده کنیم.
شهردار مشهد خاطرنشان کرد: از زمانی که با ویروس کرونا درگیر شده ایم، می دانستیم مشکلات ما بیشتر در پسا کرونا خواهد بود، لذا آن چیز که از ابتدا بر اساس آن برنامه ریزی کردیم، بر سه مرحله استوار بود؛ مرحله اول پیش بینی کنترل بیماری تا عید فطر که خوشبختانه محقق شد، دوم دوره گذار از عید فطر تا دهه کرامت و دوران پسا کرونا از تیرماه به بعد که می توانیم شاهد رونق دوباره اقتصاد در شهر مشهد باشیم.

شهرداری مشهد در مقابله با کرونا نمره قبولی گرفته است
کلائی با اشاره به این که در مجموع معتقدم که شهرداری مشهد در مقابله با کرونا نمره قبولی گرفته است، تصریح کرد: در ابتدا بحث توزیع بسته های معیشتی را در مشهد آغاز و دستگاه های و ارگان های مختلف را پای کارآوردیم و در پی آن بیش از ۳۰۰ هزار بسته معیشتی توزیع شد که از این تعداد ۶۵ هزار بسته سهم شهرداری مشهد بود.
وی اضافه کرد: این اقدام برای این بود تا مردم بدانند در شرایط سخت کسی به فکر آنها هست و این موضوع تاثیر خود را در آینده خواهد گذاشت مانند حوادث آبان که با همکاری مردم، شهر مشهد از این حوادث آسیبی ندید درحالی که بسیاری از شهرها ضررهای بسیاری کردند.
شهردار مشهد تصریح کرد: اینکه ۲۰ میلیارد تومان هزینه ضد عفونی کردیم، ۳۰ میلیارد تومان در حوزه کارگران فصلی و ساختمانی هزینه کردیم، از دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای خرید تجهیزات مورد نیاز کادر درمانی حمایت کردیم و سایر اقدامات حمایتی که نسبت به آسیب دیدگان از شیوع ویروس کرونا انجام دادیم، شاید وظیفه ما نبود ولی تاثیر خود را درآینده می گذارد.
کلائی با بیان این که ما در حوزه های مختلف تولی گری می کنیم خواه بپسندند، خواه نپسندند، تاکید کرد: مدیریت شهری در اجزای مختلف مقابله با کرونا مسئولیت پذیرانه عمل کرد و امیدواریم در پسا کرونا نیز موفق عمل کنیم و می گوییم هر اتفاقی برای مردم بیفتد مدیریت شهری درکنار مردم خواهد بود و خود را مسئول می داند که به آنها کمک کند.
وی در ادامه به اقدامات شهرداری مشهد درسال ۹۸ اشاره کرد و افزود: در مجموع به هر حوزه که منصفانه نگاه کنیم می بینیم که بسیار موفق عمل کرده ایم و این موضوع را باید مد نظر داشته و باور کنیم.
شهردار مشهد بیان کرد: این که باور داشته باشیم عملکردمان موفق بوده است واقع بینی ما را برای سال ۹۹ بیشتر خواهد کرد اما این امر شرط دارد و آن این است که این واقع بینی را به بدنه انتقال داده و زیر مجموعه های خود را اقناع کنیم.
یکی از شروط موفقیت مراقبت از نیروها و بدنه سازمان است
کلائی با بیان این که یکی از شروط موفقیت مراقبت از نیروها و بدنه سازمان است، اظهار کرد: وقتی می گوییم حال مردم خوب نیست باید به این موضوع توجه داشته باشیم که نیروهای سازمان نیز مردم هستند لذا باید شرایط را برای آنها مناسب کنیم.
وی ادامه داد: فارغ از نیروهای سازمان باید همه حوزه ها به معاونت فرهنگی و خدمات شهری کمک کنند تا حال مردم خوب شود و شور ونشاط در شهر افزایش پیدا کند.
شهردار مشهد بیان کرد: ما بسیاری از برنامه های فرهنگی، هنری و اجتماعی خود را که با حضور مردم برگزار می شد به دلیل شیوع ویروس کرونا اجرا نکردیم که امیدواریم بتوانیم در تیرماه این برنامه ها را اجرایی کنیم.
کلائی با تاکید به این موضوع که حال مردم خیلی بد است گفت: باید به این موضوع توجه کرد و برای بهتر کردن حال مردم کوشید.
وی اضافه کرد: قبول داریم که اولویت ما امسال مسائل اجتماعی و اقتصادی است اما حوزه های عمران، حمل و نقل و خدمات شهری باید تلاش کرده و سطح خدمات دهی را استاندارد نگاه دارند و در این راستا با نگاه کارشناسانه با ذی نفعان جامعه گفت و گو کنند.

زمان افتتاح «کوه پارک» مشخص شد
شهردار مشهد با بیان این که معتقدم مردم در خصوص کارهایی که اکنون مدیریت شهری درحال انجام آن است، بعد ها قضاوت خواهند کرد، افزود: خیلی از کارها که انجام دادیم قبل از اجرا باور پذیر نبود، مانند همین اتفاقی که به سرعت برای استفاده مردم از طبیعت با عنوان «کوه پارک» در حال انجام است و تیرماه افتتاح خواهد شد.
کلائی تصریح کرد: معتقدم کوه پارک از بوستان ملت و بیمارستان امام رضا(ع) ماندگارتر خواهد بود و به زندگی مردم کیفیتی می دهد که شاید تاکنون آن را تجربه نکرده اند.
وی ادامه داد: آماده کردن ارتفاعات جنوبی برای استفاده مردم از طبیعت با همه هجمه ها و فشارها با سرعتی مثال زدنی، نشان دهنده وجود انسجام در مدیریت شهری است.
شهردار مشهد گفت: پروژه تقاطع چند سطحی آزادگان که سه سطح آن تا پایان امسال به بهر برداری می رسد، تعریض پل پرتوی ظرف ۲۰ روز مشکلی که چند سال به آن توجهی نشده بود و سایر پروژه های عمرانی که با سرعت اجرا شد همه نشان دهنده آن است که کارنامه مدیریت شهری درسال ۹۹ در پیشگاه مردم روشن و شفاف خواهد بود که از این بابت از معاونت عمران، حمل و نقل و ترافیک به ویژه سازمان عمران تشکر می کنم.
کلائی با بیان این که اقدامات همه حوزه های شهرداری مشهد قابل تقدیر است اظهارکرد: این اقدامات نیازمند وجود دغدغه در میان همکاران است که بر آن تاکید دارم.
وی در ادامه گفت: در مجموع باید بدانیم که مروارید در دست داریم و اگر کسی بگوید که آن گردو است و ما نیز باور کنیم خوب نیست.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات