تامین نیمی از گازرسانی مسکن مهر تا پایان سال

تامین نیمی از گازرسانی مسکن مهر تا پایان سال

http://www.bananews.ir/مدیر پروژه مسکن وزارت نفت با تشریح جزئیات گازرسانی به پروژه مسکن مهر، گفت: تا پایان امسال تنها یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکن مهر گازرسانی می‌شوند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)، محمد امیرخانی فراهانی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش مهر درباره تامین گازرسانی پروژه های مسکن مهر، گفت: با همکاری وزیر راه و شهرسازی و بانک مرکزی مقرر شد که از خط اعتباری این وام استفاده شود و براین اساس گازرسانی به یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد مسکونی پیش بینی شده است.

وی افزود: برای این تعداد واحد مسکونی ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه پیش بینی شده است اما از آنجایی که در وزارت نفت بودجه ای را برای تامین مسکن مهر نداریم بنابراین باید از منابع دیگری این هزینه ها تامین شود.

مدیر پروژه مسکن وزارت نفت با اشاره به چگونگی تامین منابع این پروژه اظهار داشت: بخشی از منابع از طریق پروژه های وزارت نفت تامین شد و برای دریافت بخش دیگر هزینه ها با بانک ها در ۵ استان رایزنی انجام شده تا با دریافت اعتبار، گازرسانی به شهر، روستا و مسکن مهر در این استان ها انجام گیرد.

امیرخانی فراهانی افزود: بنابراین با تامین اعتبار تا پایان امسال برای یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر گازرسانی را تامین می شود البته به این معنا نیست که ظرفیت گازرسانی وزارت نفت به همین میزان است بلکه می توان بیشتر از این هم گازرسانی را تامین کرد.

وی تصریح کرد: ۳ موضوع مهم برای اجرای طرح گازرسانی وجود دارد که مرحله اول ایجاد امکانات فنی برای لوله گذاری زمین است زیرا در پرند توپوگرافی زمین اجازه کار را نمی دهد و باید به اصطلاح کف و بر زمین آماده باشد.

مشاور وزیر نفت افزود: موضوع دیگر اینست که باید معابر برای گازرسانی باز باشد زیرا اگر مصالح ساختمانی و خاک در معابر وجود داشته باشد امکان لوله گذاری نیست.

امیرخانی فراهانی با اشاره به مشکل سوم برای گازرسانی به مسکن مهر، اظهار داشت: اطلاعات، نقشه و محاسبات باید به مسئولان گازرسانی داده شود و تعداد واحد ها و ظرفیت واحدها را برای گازرسانی مشخص کنند.

 

 

    نظرات