اجرای طرح های توسعه ای برای افزایش ترانزیت ریلی محور شمال

اجرای طرح های توسعه ای برای افزایش ترانزیت ریلی محور شمال

http://www.bananews.ir/مدیرکل راه آهن شمال از اجرای طرح های توسعه ای برای افزایش بار ترانزیت در این محور خبر داد و گفت: با بهره برداری از این طرح ها، زمینه افزایش ترانزیت ریلی و گسترش روابط تجاری با کشورهای همسایه شمالی فراهم می شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سید فرهاد ظهور پرواز افزود: افزایش ترانزیت کالا و مسافر به کشورهای حاشیه دریای خزر از طریق ساخت راه آهن های گرگان- ترکمنستان، گرگان- مشهد و گرگان- شاهرود، امکان پذیر می شود.

وی به برقی کردن خطوط راه آهن در شیب و فراز ۲۸ در هزار منطقه سوادکوه، اشاره کرد و گفت: این پروژه موجب صرفه جویی در نیروی کشش و مصرف سوخت می شود.

ظهور پرواز افزود: ساخت خطوط فرعی صنعتی که نتیجه آن اتصال کارخانه های تولیدی به شبکه ریلی است زیر نظر اداره کل راه آهن شمال در دست اقدام است.

مدیر کل راه آهن شمال پروژه های امتداد ساخت خط آهن از بندر امیرآباد به نیروگاه نکا برای سوخت رسانی و بازسازی خط گلوگاه- گرگان بطول ۶۸ کیلومتر را یکی دیگر از پروژه های در دست اجرای این اداره کل اعلام کرد.

وی افزود: علائمی نمودن خطوط ایستگاه ها، غیر همسطح کردن تعداد بیشتری از گذر گاه های همسطح در تقاطع ها و ایجاد و گسترش فضای سبز در حریم خطوط ریلی محور شمال از دیگر پروژه های در حال پیگیری است.

 

    نظرات