حضور گروه صنعتی هوایار در نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا- 24 الی 26 خرداد- نمایشگاه بین المللی تهران

حضور گروه صنعتی هوایار در نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا- 24 الی 26 خرداد- نمایشگاه بین المللی تهران


حضور گروه صنعتی هوایار در نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا
24 الی 26 خرداد1399
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، نخستین نمایشگاه سال ٩٩ با عنوان " جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا" امروز با حضور بهمن حسین زاده  مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی افتتاح شد. این نخستین نمایشگاه پس از ٤ ماه تعطیلی است.این نمایشگاه با مجوز ستاد ملی کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد. البته قرار بود سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور نیز در این افتتاح حضور داشته باشند که این امر محقق نشد.
بهمن حسین زاده در مراسم افتتاح این نمایشگاه با اشاره به تعطیلی ٤ماهه نمایشگاه بین المللی، اظهار داشت: این نمایشگاه با مجوز ستاد ملی کرونا و با رعایت ٤ پروتکل بهداشتی، برگزار شد که 150 شرکت امروز به مدت چهار روز افتتاح و تا 27 خرداد ماه ادامه دارد.
وی با تأکید بر اینکه بازدید عموم مردم از این نمایشگاه ممکن نبوده و تنها برای بازدید کنندگان تخصصی امکام آن فراهم است، خاطر نشان کرد: علاوه بر بازدید کنندگان تخصصی، از رایزنان بازرگانی و سفرای کشورهایی که در ایران حضور دارند نیز دعوت شده تا از دستاوردهای ایران در این زمینه مشاهده کنند.مدیر عامل شرکت نمایشگاه بین المللی با بیان اینکه این نمایشگاه به صورت مجازی نیز پخش می شود، افزود: این نمایشگاه می تواند نقش تأثیر گذاری در توسعه صادرات و بازارهای داخلی داشته باشد.بنابراین سعی شده با برگزاری این نمایشگاه دستاوردهای همه شرکت‌ها و سپاه و ارتش به نمایش گذاشته شود.حسین زاده با بیان اینکه ارتش یک سالن جداگانه برای ارائه دستاوردهای خود در این نمایشگاه دارد،گفت:‌ برای شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه تخفیف 50 درصدی در نظر گرفته شده تا بتوانند با کمترین هزینه دستاوردهای خود را در سال جهش تولید، در معرض نمایش قرار دهند.وی در پاسخ به سوال تسنیم در خصوص تداوم برگزاری نمایشگاهها در کشور تصریح کرد: بر اساس جلسه ای که هفته گذشته (20 خرداد ماه) با حضور کمیته امنیتی، اجتماعی ستاد کرونا،‌ حریرچی معاون وزیر بهداشت و .. برگزار شد، قرار است نمایشگاه ها بدون حضور مردم طبق تقویم نمایشگاهی برگزار شود. بر همین اساس نمایشگاه بعدی با عنوان "نمایشگاه درب و پنچره" در 12 تیر ماه برگزار می شود.به گفته این مقام مسئول، صنعت نمایشگاهی دارای 33 هزار نفر شاغل است که نمی توان آن را تعطیل کرد، بنابراین با رعایت این پروتکل‌ها قرار است باز و فعالیت خود را شروع کند.
وی در پایان با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری به حمایت از تولید داخل و نامگذاری سال جهش تولید، اظهار داشت:‌ با دستور سرپرست وزارت صنعت قرار است نمایشگاه "ساخت داخل" در نیمه نخست تیرماه سال جاری به منظور حمایت از کالاهای داخلی که پیش از این به صورت وارداتی وارد بازار می‌شد،‌برگزار شود. همچنین نمایشگاه بین المللی آمادگی کامل را برای برگزاری این نمایشگاه داشته و حتی قرار است غرفه‌هایی که برای نمایشگاه "جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا"  برپا شده نیز جمع آوری نشده و از همین غرفه‌ها و فضای ایجاد شده استفاده شود.
لینک اصل خبر در سایت انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران (ستصا)

    منبع خبر

    انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران (ستصا)

    انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران (ستصا) یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات