صدور مجوز قطع هزار و ۴۶۶ اصله درخت به دلیل خشکی و ایجاد خطر از سوی ...

صدور مجوز قطع هزار و ۴۶۶ اصله درخت به دلیل خشکی و ایجاد خطر از سوی ...

صدور مجوز قطع هزار و ۴۶۶ اصله درخت به دلیل خشکی و ایجاد خطر از سوی کمیسیون ماده ۷

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، احمدرضا سلامی با بیان این خبر اظهار کرد: طبق قانون قطع هر نوع درخت و از بین بردن آن به هر طریق در معابر، میادین، بزرگراه‌ ها، بوستان‌ ها و باغات در محدوده و حریم شهرها ممنوع است.
وی افزود: بخش عمده ای از هرس درختان به دلیل درگیر بودن تاج و تنه درختان با کابل های برق و احتمال وقوع آتش سوزی انجام می شود.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد با بیان این که سال گذشته ۱۵۸ اصله درخت بر اثر تصادف قطع شده اند، بیان کرد: بیشترین تخلفات شهروندان در ارتباط با قطع درختان به دلیل اجرای عملیات ساخت و ساز، احداث درب پارکینگ، بی توجهی در حین ساخت و ساز، اجرای کنسول و باز شدن دید تابلوها صورت گرفته است.
سلامی خاطرنشان کرد: این در حالی است که هرگونه جابه جایی درختان توسط مالکان، متصدیان و ذی نفعان در محدوده و حریم شهر و در معابر و اماکن عمومی و خصوصی برای انجام موارد مذکور تنها با اخذ مجوز از کمیسیون ماده ۷ امکان پذیر است.
وی با اشاره به این که در راستای حفظ درختان و همچنین پاسخگویی به درخواست شهروندان سال ۹۶ سامانه ای الکترونیک راه اندازی شد، اضافه کرد: پس از ثبت درخواست شهروندان در این سامانه، کارشناسان از محل بازدید کرده و سپس درخواست آنها در جلسه کمیسیون ماده ۷ بررسی و در مورد آن تصمیم گیری می شود.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد تصریح کرد: درصورتی که درختی بدون مجوز قطع شود، فرد خاطی با توجه به تعرفه‌ ای که شورای اسلامی شهر هر سال بر اساس محیط بن درخت به عنوان جریمه قطعه درختان تصویب می کند، جریمه خواهدشد که این موضوع با حضورکارشناسان فضای سبز و بازدید از محل مشخص می شود.
سلامی با بیان این که شهروندان قبل از آغاز عملیات پروژه های عمرانی و ساخت و ساز باید از کمیسون ماده ۱۰۰ استعلام دریافت کنند، گفت: این اقدام برای حفظ فضای سبز شهری و جلوگیری از قطع درختان انجام می شود.
مجید خبیری
سلامی تصریح کرد: تمامی دستگاه های ارایه دهنده خدمات شهری از قبیل آب، فاضلاب، گاز، برق و ... نیز باید قبل از انجام هرگونه عملیات عمرانی که مستلزم قطع درختان یا تخریب فضای سبزاست، از کمیسیون ماده ۷ مجوزهای لازم را اخذ نمایند.
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری مشهد ادامه داد: انجام هر نوع هرس غیراصولی درختان به دلیل اجرای نمای ساختمان و بازشدن دید تابلوها باعث آسیب دیدن درختان می شود .
وی افزود: بر همین اساس تمام پیمانکاران و مالکان ساختمان های در حال ساخت، برای جلوگیری از هر گونه آسیب به درختان که در مجاورت املاک در حال ساخت قرار دارند، علاوه بر جلوگیری از تخلیه مصالح ساختمانی در بستر درختچه‌ها و درختان که مانع رسیدن آب و بروز شرایط بحرانی برای آن‌ها می‌شود،باید قبل از شروع کار وضعیت درختان را به شهرداری اعلام کنند.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات